Öncelik kentsel dönüşüm

Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, önceliklerinin kentsel dönüşüm olduğunu söyledi. Başkan Dündar ayrıca 'Acil Müdahale Ekibi' müjdesi verdi

Giriş Tarihi: 18.5.2014
Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Akpınar Kültür Merkezi'ndeki tanışma ve dayanışma toplantısında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sözlerine, Soma'daki maden kazasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar dileyerek başladı. Seçimleri kazanarak görevlerine başlayan mahalle muhtarlarını tebrik eden Dündar, "Vatandaşların duyduğu güven ve teveccühün ardından seçilerek, bugün burada olan siz değerli muhtarlarımıza, hep birlikte güzel ve başarılı bir çalışma dönemi diliyorum. Bugün burada, yeni seçilen arkadaşlarımızla tanışmak, teknik anlamda sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz ilgili müdürlerimiz ve başkan yardımcılarımızı sizlerle tanıştırmak için bir araya geldik. İnşallah, önümüzdeki dönem hep birlikte başarılı çalışmalara imza atacağız" diye konuştu. Mahallelerde en önemli meselenin günlük işler olduğunu, bunun takibini de en iyi muhtarların yapacağını ifade eden Dündar, 'Bizler bu dönem, mahallelerimizdeki meselelerinin çözümü için yepyeni bir birim oluşturuyoruz. Adına 'Acil Müdahale Ekibi' dediğimiz bu birim, büyük projelerin dışında, vatandaşın günlük sorunlarının çözümü için çalışacak. Bunları hızlı bir şekilde çözebilirsek, vatandaşlarımızı mutlu etmiş oluruz' dedi.

10 FARKLI NOKTADA

Osmangazi Belediyesi'nin Türkiye'nin borçsuz belediyelerinden birisi olduğunu, geçen dönem ilçe tarihindeki en büyük hacimli projelere imza attıklarını ifade eden Dündar, 'Bu dönemde, Osmangazi'nin çehresini değiştirecek projeleri tek tek hayata geçireceğiz. Park, bahçe, meydan gibi işler artık günlük işlerimiz, bunları konuşmaya gerek yok. Önümüzdeki 5 yılda önceliğimiz kentsel dönüşüm. Tabii ki 16 vizyon projemizde açıkladığımız projelerimizin tamamını hayata geçirmeyi planlıyoruz, ancak kentsel dönüşüm önceliğimiz olacak. Osmangazi'de 10 farklı noktada kentsel dönüşüm konusunda bir vizyon oluşturduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öncelik kentsel dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN