Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşım sorun olmaktan çıkıyor

Geçen dönem yaklaşık 540 kilometrelik yeni yol ve yol genişletme çalışmasının yanında 30'un üzerinde köprü ve kavşakla ulaşım sorununa çözümler getiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemdeki projelerle bu sorunu tamamen çözmeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 1.6.2014
Büyükşehir tarihinde yapılan 190 kilometrelik yeni yola karşılık, 5 yılda yaklaşık 540 kilometrelik yeni yol ve yol genişletme çalışması ile önemli bir rekora imza atan Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde de kendi rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 1.2 kilometrelik bölümü hizmete açılan Çelebi Mehmet Bulvarı'nın Yıldırım etabındaki çalışmalara ağırlık verilirken, bu yol Gürsu ve Kestel'e kadar uzanacak. Erdoğan Cadde 30 metrelik imar yolu, Hamitler - Yunuseli 40 metrelik imar yolu, İnkaya bağlantı yolu, stat bağlantı yolları, Güney çevre yolu ve çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen Dağ Yolu Caddesi genişletme çalışması gibi projelerle, kent içi karayolu ulaşımı sorun olmaktan çıkacak.

KESİNTİSİZ ULAŞIM İÇİN KAVŞAK

Geçtiğimiz yıl 30'un üzerinde yeni köprü ve kavşakla ulaşımdaki düğümleri bir bir çözen Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde yapılacak köprü ve kavşaklarla kent içindeki karayolu ulaşımını tamamen kesintisiz hale getiriyor. Özellikle Bursa - İstanbul karayolu üzerindeki çalışmalara öncelik veren Büyükşehir Belediyesi, Buttim kavşağı, Soğanlı Bulvarı Beşyol Kavşağı, Panayır köprülü kavşağı, Demirtaş makine ikmal kavşağı, Geçit Teknik Malzeme Kavşağı, Orhaneli yolu Beşevler kavşağı ve Hal Büyükşehir kavşağı ile trafiğe nefes aldıracak.

MEDENİYETE KÖPRÜ KURULUYOR
'Yol medeniyettir' ilkesi ile yatırım bütçesinin yarıdan fazlasını ulaşıma ayıran Büyükşehir Belediyesi, ihtiyacı karşılamayan köprülerin yenilenmesinin yanı sıra yeni köprülerle de ulaşıma önemli bir destek sağlıyor. Akçalar Fadıllı Köprüsü, Akom Köprüsü, Alman Kanalı Köprüleri, Ayvalıdere Köprüleri, Büyükbalıklı Köprüsü, Değirmenönü Karapınar Köprüsü, Eğitim Vadisi Köprüsü, Vatan Zafer Köprüsü, Güzelyalı köprüleri, Hacivat köprüsü, Kaplıkaya köprüsü, Samanlı Deliçay Cenup Kanalı Köprüleri, Tahtalı Ürünlü Köprüsü, Vakıf Köprüsü ve Yeniceabat köprüsü ile ulaşım sorunu çözülecek.

ÇAĞDAŞ ULAŞIM İÇİN RAYLI SİSTEM
Bursa'nın mevcut 22 kilometre olan raylı sistem ağını, geçtiğimiz dönem yapılan 26 kilometrelik hat ile 48 kilometreye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde kenti demir ağlarla örmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönem 9 kilometrelik Bursaray Görükle ve Emek, 8 kilometrelik Bursaray Kestel hattı ile 2.5 kilometrelik Cumhuriyet Caddesi - Davutkadı ve 6.5 kilometrelik Heykel Garaj tramvay hattını Bursa'ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem yatırımlarında hız kesmiyor. Bursaray Emek hattı ile Hızlı Treni birbirine bağlayacak hattı öncelikli gündemine alan Büyükşehir Belediyesi, yeni tramvay hatlarında da ilk etapta 10.2 kilometrelik Kent Meydanı- Terminal - DOSAB hattını hayata geçirmeyi planlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım sorun olmaktan çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN