Orhangazi'nin altyapısı Büyükşehir'e emanet

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orhangazi'nin yeni başkanı Neşet Çağlayan'ın yardım talebine olumlu yanıt verdi. İlçenin altyapı çalışmaları Büyükşehir desteğiyle yapılacak

Giriş Tarihi: 8.6.2014
Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde yaklaşık 5 aydır vatandaşların çilesi sona eriyor. Altyapı çalışmaları nedeniyle ilçenin tüm sokaklarının kazılmasına karşın bir türlü yapılmayan asfaltlama çalışmaları Büyükşehir Belediyesi'nin yardımıyla yapılacak. Seçimde Başkanlığı kazanan AK Partili Neşet Çağlayan'ın yardım talebini geri çevirmeyen Recep Altepe, ilçe için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orhangazi İlçesi'ndeki Siteler Bölgesi Arapzade Mahallesi'nde asfalt çalışmalarının startını verdi. İlçenin aylardır yaşadığı sorunun Büyükşehir Belediyesi ile noktalanacağını belirten Başkan Altepe, "Büyükşehir Belediyesi'nin bugün başlayan çalışmalarıyla Orhangazi'nin sokakları asfaltlanmış oluyor. Aylardır Orhangazi İlçesi'nin beklediği bir faaliyetti. Büyükşehir Belediyesi olarak Orhangazi Belediyesi ile işbirliği halinde Orhangazi halkının yüzünü güldürmek için çalışmalarımızı başlatıyoruz" diye konuştu.

ÇAĞDAŞ BİR İLÇE İÇİN
Başkan Altepe, yeni dönemde Orhangazi'nin çağdaş bir kent olması, ilçenin her alanda gelişmesi, kalkınması, yaşanabilir ve sağlıklı ilçe olması yolunda çalışmaların sürdüğünü kaydederek, "Büyükşehir Belediyesi olarak her konuda Orhangazi'nin yanındayız. Orhangazi'nin gerçek anlamda bir kent olması, sosyal donatı alanlarının ve meydanların yapılması, göl sahilinden, altyapısına ve üstyapısına kadar her alanda Orhangazi'nin çağdaş bir kent olması çalışmalarımızı birlikte sürdüreceğiz" dedi. Orhangazi'de geçen yıldan bu yana altyapı çalışmaları nedeniyle halkın büyük sıkıntı yaşadığını da hatırlatan Başkan Altepe, "Bugün başlayan çalışmalarımızla Orhangazi baştan başa asfaltlanacak. Orhangazi halkının yüzü gülsün istiyoruz" şeklinde konuştu.

ALTEPE'YE TEŞEKKÜR ETTİ
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da Başkan Altepe'ye teşekkür ederek, "Orhangazi'nin uzun dönemden beri özlediği, tozdan topraktan kurtulmak için gerekli olan güzel bir hizmet başladı. Orhangazi, Büyükşehir Belediyesi'nin eliyle güzelleşecek. İlçemize katkılarından ve her daim yanımızda hissettiğimiz desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Altepe ve Çağlayan, daha sonra Orhangazi'de esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti ve halkın sorunlarını dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhangazi'nin altyapısı Büyükşehir'e emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN