Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karayolunu şimdilik satmayacak

Giriş Tarihi: 15.6.2014

İstimlâk edilmeyen arazisinden Bursa-İzmir Karayolu'nun geçtiğini belirterek yolu satışa çıkaran Sait Bademlioğlu'na Karayolları Bölge Müdürlüğü'nden uzlaşma daveti geldi. Bademlioğlu görüşmeden sonra kararını

Bursa'da yaşayan Mehmet Sait Bademlioğlu'nun filmlere konu olacak hali internette araştırma yapan yakınlarının sayesinde ortaya çıktı. Bademlioğlu da ilgili kurumlardan araştırma yaparak, Karacabey ilçesinden geçen Bursa-İzmir Karayolu'nun Çatrık mevkisindeki 282 ada 17 parselin babasına ait olduğunu tapusuyla resmileştirdi. Babası vefat ettikten sonra bu parselin bir bölümünün miras yoluyla kendisine intikal ettiğini öğrenen Bademlioğlu, kamulaştırma bedelini almak için avukatı aracılığıyla başvurduğu resmi kurumlardan yanıt alamadı. Bu duruma öfkelenen Bademlioğlu, yolu satılığa çıkardı. 1976'dan bu yana kullanılmakta olan Bursa -Balıkesir- İzmir Otoyolu Karacabey kavşağında ortaya çıkan bu istimlâk sorunu şaşkınlık yarattı. Gazete ve televizyonlarda çıkan haber sonrası Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğü harekete geçti. Müdürlük, Bademlioğlu'nu görüşmeye davet etti.

UZLAŞMA DAVETİ GELDİ
Şimdiye kadar Valilik, Kaymakamlık, Karayolları ve jandarmaya müracaatlarda bulunan Bademlioğlu teklif üzerine satış kararından vazgeçti. Bademlioğlu, "Bu taşınmazda malik ve hissedarıyım. O zamanlar bu araziden yol geçirmek için kamulaştırmasız el atma işlemi yapılmış, biz de hukuk mücadelesinden sonuç alamayınca yolu kapatmayı planlıyorduk. Mal bizim, elimizde tapusu var, kısacası yolu kapatmaya da hakkımız var. Ancak Karayolları Bursa Bölge Müdürlüğü'nden davet geldi. Anlaşmak için çağırdılar. İnşallah anlaşmayla sonuçlanır ve hakkımız olan bedeli alırız. Yolu kapatmaktan ya da satmaktan şimdilik vazgeçtik." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karayolunu şimdilik satmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN