Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenİköy panayırla şenlendi

Karacabey Belediyesi ve Gençlik Akademisi işbirliğiyle gerçekleştirilen 2014 Yaz Dil Kampı bu yıl da Yeniköy'de renkli gösterilerle yaza damgasını vurdu

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen 'Uluslararası Yaz Dil Kampı' Yeniköy'de sahile kurulan alanda 4 gece 5 gün boyunca sürdü. Geçen yıla oranla daha yoğun bir katılımın sağlandığı kamp için yurtiçi ve yurtdışından gelen öğrenciler "Ülkeler Panayırı" etkinliğiyle Yeniköylülere unutulmaz bir gösteri sundu. Yalnızca İngilizce konuşulan ve gün boyu çeşitli aktivitelerle süren kampta Karacabeyli öğrenciler başta olmak üzere yurdun çeşitli il ve ilçelerinden öğrencilere Arnavutluk, Cezayir, Makedonya, Hindistan, Ukrayna, Polonya, Gana, Tunus, Brezilya gibi farklı ülkelerden de gelen 20 yabancı öğrenci eşlik etti. İngilizce konuşma pratiği yapılan kampta ayrıca kültürler arası diyalog da sağlandı.

ÜLKELERİNİ DE TANITTILAR
Yerli ve yabancı öğrenciler önceki akşam kamp süresi boyunca öğrendikleri dans gösterilerini Yeniköy konser alanında yazlıkçılara da sundu. Geceye katılan yediden yetmişe yüzlerce vatandaş birbirinden renkli gösterilere alkışlarla eşlik etti. Programın ilerleyen bölümlerinde ise müzik gösterilerinin ardından sahnenin yanına kurulan stantlarda yabancı ülkelerden gelen 20 öğrenci, geleneksel kıyafetlerini giyerek ülkelerinin tanıtımını yaptı. Programın sonunda Gençlik Akademisi Başkanı Furkan Nazlım bir konuşma yaptı. Nazlım yaptığı konuşmada "Bu sene ikinci kez Karacabey'de yabancı öğrencilerimizle kamp gerçekleştirdik. Bu sene belediyemiz çok şık bir kamp alanı yaratarak bizlere çeşitli imkanlar sağladı. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Yabancı öğrencilere, Türkiye'de ramazan ayı, geleneksel oyunlarımız ile kültürel değerlerimizi tanıtma ve anlatma imkanı bulduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenİköy panayırla şenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN