Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyeden 5 yıldızlı tatil

Başkan Altepe'nin çabasıyla yenilenen belediyeye ait tesisler hizmette 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. 2009'da 500 bin kişiyi ağırlayan tesisleri bu yıl 4.5 milyon kişi ziyaret etti

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Bursa'da alışılagelmiş sosyal tesis anlayışını 2009'da tamamen değiştiren ve belediye personeli dışındakilere kapalı olan bütün tesislerin kapılarını sonuna kadar vatandaşlara açan Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesisleriyle de önemli bir marka haline geldi. BURFAŞ'ın işlettiği tesislerdeki ekonomik fiyat anlayışı ve yüksek hizmet kalitesi vatandaşı cezbediyor. Sosyal tesislerde vatandaşların huzurla bir araya geldiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursa'da son 5 yılda sosyal tesis alanında da büyük hamle yaptık. Sosyal tesis fakiri olan büyükşehir belediyesi son 5 yılda Türkiye'nin en çok sosyal tesise sahip belediyesi haline geldi" dedi. Bursa içinde 35 sosyal tesisin bulunduğunu kaydeden Başkan Altepe şöyle devam etti: "Tesislerimiz aynı zamanda şehrimizin sosyal, kültürel hayatına da büyük katkı sağlayan önemli merkezler haline geldi. Yaşlı, genç, kadın, erkek tüm halkın her saat girip çıkabildiği sosyal tesislerimiz, toplantıların ve güzel buluşmaların yapıldığı vazgeçilmez mekanlar haline de geldi. Dağ eteklerindeki ve sahillerdeki en güzel tesislere kadar kentin farklı noktalarında hizmet veren tesislerimize vatandaşlarımızın ilgisi de her geçen gün artıyor. İlk yılda sosyal tesislerde 500 bin hemşerimizi ağırlamışken, son 1 yıl içinde tam 4.5 milyon vatandaşımızı tesislerimizde ağırlamış olduk. Vatandaşlarımızın ilgisi ilk yıla göre yaklaşık 10 kat artmış oldu, her geçen ay da bu rakam artıyor." Başkan Altepe bu yıl içinde sosyal tesislerden yararlanan vatandaşların sayısının 5 milyonu aşacağını da belirterek, "Her adımımızı Bursalıların mutluluğu için atıyoruz. Her şey huzur şehri Bursa için" dedi.

NARLI'DA SAHİL KEYFİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Marmara'nın saklı incisinde hizmete sunduğu Narlı Sosyal Tesisleri 100 kişilik iç mekan 60 kişilik dış mekan ve 30 kişilik veranda kapasitesi ile misafirlerine keyifli saatler vaat ediyor. Zengin balık ve et mönüsünün yanı sıra kaliteli hizmeti ile konuklarını ağırlayan tesiste misafirler bu ziyafeti, beş yıldızlı gecelik konaklama konforu ile daha da uzatıyor. Mudanya Demiryolu Binası'ndaki sosyal tesis ise muhteşem manzarası ile konuklarına doyumsuz bir ziyafet sunuyor. Sultan 2. Murat'ın Başveziri Koca Mehmet Nizameddin Paşa tarafından hamam olarak inşa ettirilen yapı ise kısa süre önce Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun şekilde restore edilerek Kayhan Döner Sofrası ismini almış durumda. Mimari olarak 3 bölümden oluşan sosyal tesisin en büyük bölümünü oluşturan restoran kısmı 300 kişiye aynı anda servis yapılabilecek şekilde dizayn edilmiş. Bursa'nın yakın ilçesi Gürsu'da, tarihi önemi bulunan Beyaz Değirmen Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin restorasyonu sonucu gerçeğine uygun bir hale getirilerek BURFAŞ sosyal tesisleri halkasına katılmış. Beyaz Değirmen Sosyal Tesisi Bursalılara yeni bir mekan alternatifi yaratırken zengin mutfağı ile de dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeden 5 yıldızlı tatil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN