Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymakçı Pando'ya Başkan'dan destek

Giriş Tarihi: 13.8.2014 18:56 Güncelleme Tarihi: 13.8.2014 19:56
Beşiktaş Çarşı'nın 120 yıllık tarihe sahip Kaymakçı Pando'ya Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'dan destek geldi. Kaymakçı Pando'nun tahliye edilmesi işlemi inceleniyor.

İstanbul'da Beşiktaş Çarşı'nın simgelerinden biri olan 90 yaşındaki Kaymakçı Pando'nun (Pando Şestakof) tahliye işlemi Beşiktaş Belediyesi tarafından inceleme altına alındı. Sosyal medyada ve yayın organlarında Kaymakçı Pando'nun yerinden çıkarılacağını öğrenince harekete geçtiklerini ifade eden Başkan Hazinedar, yaptıkları çalışmayla ilgili şunları söyledi: "Biz Beşiktaş Çarşı'daki dokuyu bozmadan ve tarihe saygılı bir dönüşüm olmasını istiyoruz. Bunun için de ada ada çalışmaları yürütüyoruz. Kaymakçı Pando'nun orada olmasının tarihi bir değeri ve önemi var. Onsuz bir Çarşı düşünmek imkansız.

Başına buyruk tarihi yok edecek girişimler olursa bunları gözden geçiririz. Yardımcıma konuyla ilgili talimat verdim. Hemen harekete geçeceğiz. Önce tahliyeyi durdurup konuyu yakından takip edeceğiz."

PANDO'DA KAHVALTI

Pando Amca'nın dükkanında yapılacak çalışmaları ilk elden yürüteceklerini söyleyen Başkan Hazinedar, "Şırnak'a ziyaretimden sonra gelecek hafta içinde Pando Amca'ya kahvaltıya gideceğim. Başkan yardımcımız plan üzerinde çalışmaları yaparak her detayı inceleyip bana bilgi verecek. Orada yapılacak çalışmaları kendim de görmek ve taraflarla görüşmek istiyorum. Kaymakçı Pando'ya tabii ki destek olacağız. Elimizden ne geliyorsa yapmak için hazırız. Bizim ilçe sınırları içinde tarihe ve kültür sanata yönelik her girişime destek oluyoruz" diye konuştu. Başkan Hazinedar sosyal medyada #pandokapanmasin kampanyasına da destek oldu.

Timur Sırt
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymakçı Pando'ya Başkan'dan destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN