Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluslararası gıda kongresi için geri sayım başladı

Giriş Tarihi: 21.9.2014
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Uludağ Üniversitesi ile Tarım İl Müdürlüğü işbirliğinde 26-27 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 'Bursa 3. Uluslararası Gıda Kongresi' için geri sayım başladı. BTSO Hizmet Binası'nda kongre ile ilgili hazırlıkların ve gıda sektörüne ilişkin hedeflerin anlatıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, Gıda Kongresi'nin Türkiye'nin 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alma hedefine katkı sağlayacağını ifade etti.

YÜZDE 58'İ GÜNEY MARMARA'DAN

Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yıldönümünde tarımsal milli gelir büyüklüğünün 150 milyar dolar olarak hedeflendiğini belirten Onur, "Tarımsal ekonomik büyüklükte ilk 5 içerisinde yer almak istiyoruz. Bunu sağlayabilmek için de nitelikli nüfusun yanında kamunun ve özel sektörün Ar-Ge'ye daha fazla kaynak ayırmasını sağlamamız gerekiyor. Büyümenin anahtarı için her adımda inovasyonu kültürümüzün bir parçası haline getirmeliyiz" dedi.

KONUSUNDA UZMAN İSİMLER KATILACAK
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde 26-27 Eylül tarihlerinde yapılacak 'Bursa 3. Uluslararası Gıda Kongresi' 2 gün boyunca 'Güvenilir Gıda Stratejileri' temasıyla gerçekleştirilecek. Kongrede, İleri Gıda Teknolojileri ve Gıda Biliminde İnovasyon, Türk Gıda Sanayisinin Global Vizyonu, Gıda Sektöründe Sürdürülebilirlik, Beslenme ve Tüketici Sağlığına Yönelik Yeni Eğilimler, Fonksiyonel Gıdalar, Kalite Faktörü ve Haksız Rekabete Etkileri gibi konular, uzmanlarca masaya yatırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası gıda kongresi için geri sayım başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN