Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar kaldırımları geri istiyor

Giriş Tarihi: 28.9.2014

Bursa'da İnegöl Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Başkanı Şeyma Topalak, kaldırım işgalleri konusunda özellikle kadınlardan çok şikâyet aldıklarını kaydetti

Kaldırımların işgal edildiğini ifade eden İnegöl Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Başkanı Şeyma Topalak, "Yaklaşık 2.5 aydır kent konseyi bünyesindeyiz. İlk günden bu güne kadar kadınların ortak talebi kaldırımların işgali ve yürünmez hala gelmesi. Herkes bilmelidir ki kaldırımlar yayalarındır ve kaldırım işgali bir hak ve özgürlük gaspıdır" dedi. Kadınlar ve özellikle de çocuk arabasıyla yürümek zorunda kalanlar için en büyük problemi kaldırım işgali olduğunu ifade eden Topalak, "Kaldırımlarına kahve açılmış bir yerde yürümenin ve adeta kahvenin içinden geçmenin ne demek olduğunu, ne kadar can sıkıcı olduğunu ancak yaşayanlar bilir. İşgalciler, Bu durumu evdeki eşlerine sorarlarsa sanırım fikirleri değişecektir. İnegöl bu sıkıntıdan kurtulmalıdır" diye konuştu. Topaloğlu, kadınlar meclisi olarak gerekirse kaldırımları işgal eden esnafı, firmaları bilboardlarda afişe edeceklerini açıkladı.

ÇOCUK ARABASIYLA YÜRÜYÜN
Kaymakam, Belediye Başkanı ve esnaf odaları başkanları başkanlarını kaldırımda bebek arabasıyla yürümeye davet eden Topalak, "Hepsini eşleriyle, çocuk arabalarıyla birlikte kaldırımlarda yürümeye ve konunun boyutlarını detaylı olarak görmeye çağırıyoruz. Mutlaka bir çözüm bulacaklardır. Bizler kent konseyi kadınlar meclisi olarak, hiçbir istisna olmaksızın kaldırımlara bir şey konulmamasını ve tamamıyla yayalara tahsis edilmesini istiyoruz. Aynı yasağın semt pazarlarında da uygulanmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar kaldırımları geri istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN