Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emek yerinde güzel

, Küçük Prens, inşaat reklamları, Acun'un ünlüleri ve Ot Dergisi...

Giriş Tarihi: 15.4.2013 16:13 Güncelleme Tarihi: 15.4.2013 16:55
Buget TV
"Dünyayı bir de bu aptalın kutusundan izleyin"

ACUN'UN ÜNLÜLERİ
Hafta sonu yeminimi bozarak Acun'un Survivor'unun yeni bölümüne bir göz attım. Ünlüleri tanımakta güçlük çektiğimi ifade etmekte fayda var. Ümit Karan ve Barış Manço vesilesiyle tanıdığımız Doğukan Manço'yu dışarda bırakırsak, gönülllerin birçoğunun ünlülerden daha bilinir olduğunu söylemek bile mümkün. Oradaki 'ünlüler' ibaresi yarışmadan sonrasını ifade ediyor sanırım.

EMEK YERİNDE GÜZEL
Akşamında Onur Ünlü'nün 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' ile en iyi film ödülünü alarak ipi göğüslediği 32. İstanbul Film Festivali'nin son gününde sinema emekçileri festivali 'nın önünde kapadı. İnsanların ve şehrin anılarının 'moving' yöntemiyle üst kata taşınarak Emek Sineması'nın herhangi bir AVM'nin herhangi bir sineması yapılmak istenmesine karşı çıktılar. Birçok ünlü oyuncu, sinema emekçisi ve sinemaseverin katıldığı eylem olaysız dağılınca katılımcılar sıvı ve duman ihtiyaçlarını bu kez çevre kuruyemişçi ve kafelerden karşılamak zorunda kaldılar.

Fark edenin notu: Benim baktığım açıdan aynı kadraja girdiklerinde fark ettim ki, bizim ülkenin en sağlam bakışlarına sahip aktör ve aktristi Kenan İmirzalıoğlu ve Devin Özgür Çınar.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN 10 SORUDA EMEK SİNEMASI. OLKAN ÖZYURT'UN YAZISI İÇİN TIKLAYIN!

KÜÇÜK PRENS
Emek Sineması'nın önünden ayrılır ayrılmaz yemek işini iki ıslak hamburger bir limonla halledip, Laçin Ceylan ve Nihat İleri'nin oynadığı Küçük Prens'i izleyemek için rotayı Akatlar Kültür Merkezi'ne çeviriyorum. Antoine de Saint-Expery'nin dünyaca ünlü Küçük Prens'ini, Robert Ciulli yönetmenliğinde Türkiye'ye has bir bakışla sahneye koyuyor Bi Tiyatro. Doğrusu ben de yeni yeni fark ediyorum, ama Laçin Ceylan bu ülkenin tiyatro savaşçılarından. Hem Küçük Prens'i hem yeni kiracıyı listeye almakta fayda var. www.bitiyatro.com

İNŞAAT REKLAMLARI
Son zamanlarda yenilenmek deyince en çok akla gelen kavramlardan biri de evler. İki bina hasbel kader yan yana gelince 'Residance' oluyor ya neyse. Tabi böyle olunca daha önce reklam tecrübesi olmayan birçok firma da bizel ilkleri yaşatma fırsatı buluyor beyaz camda. Ne diyelim umarız ki, reklamları yapanlarla evleri yapanlar aynı kişiler değildir.

OT DERGİSİ
Nisan, Ot Dergisi'nin ikinci sayısı. Hâlâ okumadıysanız ya da tanışmadıysanız neyse ki vakit var. Ertuğrul Mavioğlu'nun 'Kara Şimşek'i, Emrah Serbes'in Şampiyon Oteli, Onur Ünlü-Berkun Oya röportajları ve daha birçok yazar ve yazı var. Mutlaka alın, okuyun, bir daha bir daha okuyacaksınız.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emek yerinde güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN