Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan açıklama

Giriş Tarihi: 25.11.2014 09:54 Güncelleme Tarihi: 25.11.2014 10:06
Murat Sancak'tan açıklama

TürkMedya çatısı altındaki Star Medya Grubu,Kanal 24, Akşam ve Güneş gazetelerini elinde bulunduran işadamı Ethem Sancak, Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Star gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan'ı görevden aldı.

TürkMedya'da yaşanan ayrılıklar Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı tarafından duyuruldu. Açıklamada "Medya Grup Başkanı pozisyonunun artık devam ettirilmeyecek" denilerek Mustafa Karaalioğlu'na yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür edildi. Aynı şekilde gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert'e de teşekkür edilerek yollar ayrıldı.

Konuyla ilgili Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın açıklaması şöyle:

"Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, kurumdaki yeniden yapılanmayla ilgili basın açıklaması yaptı.

Star Medya Grubu hedefleri büyüyen, iddiası artan ve daha hızlı yol almak zorunda olan Türkiye'nin bu iddialı duruşuna ve hızına uyum sağlamak adına yeniden yapılanma kararı almıştır.

Star Medya Grubu'nun tüm yayın organlarıyla daha etkili ve ticari anlamda da daha büyük hedefleri önüne koyan bir yeniden yapılanma sürecine hazırlanıyor olması yapısal bazı dönüşüm hamlelerini de beraberinde getirmektedir.

Star Medya Grubu'nun bu yeniden yapılanma dönemi kapsamında gerçekleşen ilk büyük değişiklik, grubun yeni organizasyon şemasında Medya Grup Başkanı pozisyonunun artık devam ettirilmeyecek olmasıdır.

Uzunca bir süredir Star Medya Grubu Başkanı olarak Türkiye'nin yenilenmesi sürecine gerek gazetecilik gerekse de yöneticilik kimliği ile önemli katkılar sunan Sayın Mustafa Karaalioğlu'na şimdiye kadar yaptığı bu değerli katkılar nedeniyle teşekkürü bir borç bilirim.

Star Medya Grubu'nun Türkiye ile birlikte yenilenmesi, gelişip değişmesi sürecinde üstlendiği rol ile Sayın Mustafa Karaalioğlu medya grubumuzun tarihine geçmiş ve bu başarı öyküsünün sembol isimlerinden biri olmuştur.

Sayın Karaalioğlu'nun bundan sonraki yaşamında da Yeni Türkiye için hizmet etmeye devam edeceğine olan inancım tamdır.

Grubumuz bünyesinde gerçekleşen bu yeniden yapılanma süreci ile organizasyon modelimizde değişikliklerin olmasının yanı sıra bazı görev değişiklikleri de söz konusudur.

Medya grubumuz bünyesinde yer alan ve bu değişim sürecinin önemli bir markası olan gazetemiz Star'ın Genel Yayın Yönetmeni olan Sayın Yusuf Ziya Cömert'e de bugüne kadar gösterdiği başarılı yönetim anlayışı ve kıymetli yol arkadaşlığı için teşekkür ederim.

Yeniden yapılanma sürecimizde Star Gazetesi'nin yeni Genel Yayın Yönetmeni daha ileriki bir dönemde belli olacaktır. Gazetemizin kısa zaman içerisinde belirlenecek olan yeni Genel Yayın Yönetmeni görevine başlayana kadar bu görev vekaleten sürdürülecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Murat Sancak

Star Medya Grubu

Yönetim Kurulu Başkanı"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat Sancak'tan açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN