Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç Türkiye si'nde konuşulacak!

Genç Türkiye si, “Türkiye’nin Geleceği, Bilgi Gençliği” sloganı ile Türk ve Dünya gençliğinin geleceğine yön vermeye devam ediyor. Bu yıl 4. sü düzenlenecek Zirve, Yıldız Teknik si öncülüğünde 6 – 8 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde A Haber ve Sabah Gazetesi Ana Medya sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.

Giriş Tarihi: 18.3.2016 15:13
4. Sanayi Devrimi Genç Türkiye Zirvesi'nde konuşulacak!

Zirve'nin güçlü stratejik ortakları

Genç Türkiye si, ve Spor Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi k ortaklığı ile Türkiye'nin 100. yıl hedeflerine ulaşması için etkin bir platform oluşturmaya devam ediyor.

Zirve'nin Dikkat Çekici Oturumu: "4. Sanayi Devrimi Dünyayı Nasıl Değiştirecek?"

Tarih boyunca dört büyük endüstriyel devrim yaşanmıştır.

1. Su ve buhar gücünün daha verimli kullanılmasını sağlayan mekanik tezgahların bulunması.
2. Henry Ford'un üretim bandı tasarımı ve elektriğin seri üretimde kullanılmaya başlanması, üretim hattının geliştirilmesi.
3. 1970'lerde üretimde mekanik ve elektronik teknolojilerin yerini dijital teknolojiye bırakmasına sebep olan programlanabilir makinelerin kullanılmaya başlanmasıyla oldu.
4. Endüstri 4.0 bilginin iktidar olduğu endüstriyel devrimi temsil etmektedir.

İnternet ile tanıştıktan sonra karşımıza sıkça çıkan dijitalleşme kavramı hayatımızı değiştirmeye devam ediyor. İlk defa Almanya'nın dünyaya sunduğu , akıllı ve birbirine bağlı sistemleri öneriyor. Gerçek zamanlı işbirliğini dijital platformlar özelinde yeniden tanımlayan 4. Sanayi Devrimi ile nesnelerin internetinin iş ve özel hayatımızdaki etkisi artacak.

Zirve'de 4. Sanayi Devrimini kimler konuşacak?
Sanayinin kalbinde, Avrupa ile Asya'yı birleştiren son derece önemli ve kilit bir noktada konumlanan Gebze Teknik si Rektörü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN'ün oturum başkanlığında, 4. Sanayi Devrimi'ne yönelik çalışmalarıyla öne çıkan Türkiye Bilişim Vakfı'nın Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk ECZACIBAŞI, Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen işletmelerine, hizmet veren global bir yönetim danışmanlığı kuruluşu McKinsey&Company İstanbul Ortağı Bengi KORKMAZ, Kendi mühendisliği ve oluşturduğu "know-how" ile dünya pazarına hitap eden Temsa Global'in CEO'SU Dinçer ÇELİK ve Endüstri 4.0 vizyonunu şimdiden benimseyen firmalar arasında bulunan Siemens'in Genel Müdür Yardımcısı ve Dijital Fabrikalar Direktörü Ali Rıza ERSOY.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için: www.gencturkiyezirvesi.org

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4. Sanayi Devrimi Genç Türkiye Zirvesi'nde konuşulacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN