Türkiye'nin en iyi haber sitesi

gençlerle tecrübelerini paylaştı

Giriş Tarihi: 18.3.2016 09:20 Güncelleme Tarihi: 18.3.2016 10:22
Bekir Kaplan gençlerle tecrübelerini paylaştı

İletişim Fakültesi Uluslararası bugün son olarak 'ı ağırladı. Kaplan, 'Web TV' konulu söyleşi de iletişimcilerle tecrübelerini paylaştı.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Medya Araştırma şirketleri Genel Müdürü genç İletişimcilerle Web TV adlı söyleşi gerçekleştirdi. Gençlerin iş endişelerine yönelik tavsiyelerde bulunan Kaplan ' sizin için çok büyük bir nimet çünkü bu kadar değerli ve tecrübeli insanlardan faydalanmak gerekir. Mezun olduktan sonra iş arayanlar için yeni bir fırsat olabilir. bunları çok iyi takip edip peşinden sürüklenmek de yetmez okulda teorik olarak öğrendiklerinizi pratiğe geçirmeniz de sizleri sıradanlaştırmaktan kurtaracaktır' şeklinde konuştu.

, başarılı bir iş adamı veya alanında uzman olmak isteyen gençlere önerilerde bulundu. Medya alanında ne kadar azimli olunursa o kadar başarılı olunacağına dikkat çeken Kaplan, 'Bir işin peşinden koşmak ve sürüklenmek lazım çünkü her gün rakiplerimiz çoğalıyor' ifadelerine yer verdi. İnternet haberciliğinin günümüzde giderek daha da önem kazandığına değinen Kaplan, iyi bir haber diline sahip olmak için tüm gazeteleri ve yazarları takip etmek gerektiğini söyledi.

Bekir Kaplan, yeni medya döneminin referansla işe alınma sorunlarıyla ilgili ise şunlara değindi: 'İşin patronaj kısmı çok farklı, onlar sadece patronluk yapar. Bana göre bu durum artık böyle değil, referansla iş bulmak eskidendi. Medya yöneticisi olarak ben çalışmak isteyenlerde bir ışık arıyorum. Işığı bulduğum zaman da o kişinin üzerine gidiyorum.'Kaplan, gelişen teknolojinin etkisiyle yeni medya içerisinde sunuculuk kavramının kalmadığını söyledi. Yeni medyayı ise üç kelime ile özetledi: 'Fotoğraf, başlık, spot'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bekir Kaplan gençlerle tecrübelerini paylaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN