Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sorgulama nasıl yapılır? 2016

'nin açılımı Genel Bilgi Toplama demektir. GBT sorgulama işlemleri ile o kişi hakkında bir raporlama çıkartılır. Genelde polisler tarafından yapılan GBT sorgulama işlemlerini sizde üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İşte detaylar...

Giriş Tarihi: 8.7.2016 14:31
GBT sorgulama nasıl yapılır? 2016

Günümüz çağında her türlü hizmet ve işlemlerin mobil ağ üzerinden gerçekleştiği bilinmektedir.Bu doğrultuda vatandaşlar olarak hukuki haklarımızın mahkemeye taşınma süreçlerinde olsun ve diğer tüm güvenlik konularında toplumsal asayişi sağlama adına bu tür uygulamalardan faydalanılmaya başlanmıştır. Peki sorgulama ne demek? GBT sorgulama neden yapılır? GBT sorgulama uygulaması nereden indirilir? GBT sorgulama uygulaması nasıl kullanılır? tüm bu soruların cevabını ve bu işlemleri yapacağınız internet sayfalarının bağlantı adreslerini paylaştık.

GBT NE DEMEK?

GBT yani açılımı ile Genel Bilgi Toplama, İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan bir sistemdir.T.C. Anayasası çerçevesinde işlemekte olan ve anayasadan aldığı hakla bilgi topladığı için detamamen yasal bir uygulama olan GBT hakkında genel bilgileri sizler için yazımızda derlemişbulunmaktayız. Herhangi bir birimde çalışan herhangi bir devlet çalışanı adli bir karar diğer birdeyişle mahkeme kararı olmadan GBT sistemi üzerine bilgi ekleyip çıkartamaz.

GBT SORGULAMA LİNKİ

YARGITAY DOSYA SORGULAMA

GBT NUMARA SORGULAMA UYGULAMASI NEDİR?

GBT - Numara Sorgulama, tanımadığınız numaralardan gelen aramaların kime ait olduğunu hızlı, kolay şekilde öğrenebileceğiniz bir iOS uygulaması. iPhone ve iPad'nize ücretsiz indirip kullanabileceğiniz uygulamada hem gelen cevapsız çağrıları, mesaj atanları hem de rehberdeki numaraları sorgulama şansına sahipsiniz. Bilinmeyen numara sorgulama özellikle ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan servisler arasında. Her gün onlarca numaradan arama alıyoruz, mesaj geliyor… Tanımadığımız numaralardan gelen arama ve mesajların kime ait olduğunu zaman merak edebiliyoruz. Bu noktada yardımcı olan mobil uygulamalardan birisi de GBT – Numara Sorgulama. GBT numara sorgulama ile istediğiniz numarayı sorgulatarak o numaranın kime ait olduğunu ve o kişi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Diğer uygulamalardan daha farklı ve daha fazla bilgil vermektedir. Size tanımadığınız numaralardan mesaj atan yada arayan kişilerin kim olduğunu ücretsiz olarak öğrenebilir dilerseniz o kişi hakkında daha fazla bilgiyede ulaşabilirsiniz. Sorgulattığınız numaranın insanlar tarafından nasıl kaydedildiği GBT – Numara Sorgulama için 'nin en büyük numara sorgulama servisi desek sanırız yanlış olmaz. İster rehberinizdeki isterseniz de sizi arayan bir numarayı sorgulatabiliyorsunuz. Arama kutusuna numarayı yazarak (0850'li numaralar dahi destekleniyor) saniyeler içerisinde numaranın sahibini, ilgili numarayı kaç kişinin rehberine kaydettiğini, spam olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. Uygulamanın veri tabanı oldukça geniş. Olabildiğince sade tasarlanmış arayüze sahip uygulamayla yaptığınız ilk 10 sorgulama ücretsiz ve bu kredinizin bittiğinde her gün 1 ücretsiz sorgulama hakkı veriliyor. Bu sayı oldukça yeterli ancak satun alım seçenekleriyle çok daha fazla sorgulama yapmanız da mümkün. Bu uygulamayı telefonunuza ya da iOS işletim sistemli cihazınıza indirmek için ise burayı tıklayabilirsiniz.

GBT SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

GBT sorgulama işleminizi yapmak istiyorsanız ilk olarak E-Devlet resmi internet sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sağ

üst köşede bulunan arama motoruna "sabıka kaydı" yazıp ara seçeneğine tıklayınız. "Adli Sicil Kaydı Sorgulama" seçeneği olarak karşınıza çıkacaktır. İşlem ismine tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan "Kimliğimi Şimdi Doğrula" seçeneğine tıklayarak kimlik doğrulama işlemi yapmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama işleminiz için T.C. kimlik numaranıza ve E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. İlgili alanlara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra; girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. Kontrolünüzü yaptıktan sonra "Sisteme Giriş Yap" seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfada bilgilendirme formu bulunmaktadır. Formu okuyup, aşağıda bulunan "Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum." Yazısının hemen solunda bulunan kutucuğa tıkladıktan sonra aşağıda bulunan "Devam Et" seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfada sabıka kaydınızı görebilirsiniz. Daha sonra sabıka kaydınızı bilgisayarınızdan çıktı olarak alıp, ilgili yerlerde kullanmanız mümkündür.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GBT sorgulama nasıl yapılır? 2016
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN