Türkiye'nin en iyi haber sitesi

filmi konusu nedir? İşte Yüzüklerin Efendisi filmi detayları ve oyuncuları…

, 11 dalda Oscar ödülü almış, ilk olarak Oxford Üniversitesi profesörü J. R. R. Tolkien tarafından kitabı çıkarılmış ve daha sonra 2001 yılında beyazperdeye taşınmış fantastik orta dünya filmidir. Yönetmenliğini Peter Jackson’un yaptığı film birçok dalda ödüle laik görülmüş, IMDB’de en iyi filmler arasında ilk 10’da yer almaktadır. Peki, Yüzüklerin Efendisi oyuncuları kimlerdir? İşte Yüzüklerin Efendisi konusu ve tüm seri hakkında bilmeniz gerekenler…

Giriş Tarihi: 16.3.2019 16:30 Güncelleme Tarihi: 16.3.2019 16:42
Yüzüklerin Efendisi filmi konusu nedir? İşte Yüzüklerin Efendisi filmi detayları ve oyuncuları…

Yüzüklerin Efendisi, J.R.R Tolkien tarafından kaleme alınan ve son yüz yılın en çok okunan kitapları arasında yer alan bir orta çağ romanıdır. Daha sonra ise ilk olarak 2001 yılında Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filmi ile beyazperdeye taşınmış, toplamda 3 filmden oluşan bir seriye dönüşmüştür. 2003 yılında gösterime giren Yüzüklerin Efendisi: Kralını Dönüşü filmi ile toplamda 11 dalda Oscar ödülü almıştır. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmi aynı zamanda Internet Movie Database (IMDB) sitesinde en iyi filmler listesinde 4.sırada yer alıyor. İşte Yüzüklerin Efendisi film konusu ve oyuncuları…

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ KONUSU VE OYUNCULARI

1)Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, dünyanın kaderini değişterecek olan yüzükten kurtulmak için verilen mücadeleyi konu ediyor. Yıllar önce üretilen ve Orta Dünya topraklarına kandan başka hiçbir şey getirmeyen yüzüklerin sonuncusu, üretiminden yüz yıllar sonra ortaya çıkar. Amcasının kendisine emanet ettiği yüzüğün nelere kadir olduğundan habersiz olan Frodo, büyücü Gandalf'ın anlattıkları sonrasında dehşete kapılır. Bu yüzükten ve müstakbel savaşlardan kurtulmanın tek yolu, gücünü toplamaya çalışan Sauron'u da engellemek için bu yüzüğü yok etmektir. Yüzüğü yok edilebileceği tek yer olan Mordor'a götürmek için kendini feda eden savaşçılardan oluşan bir ekip oluşturulur. Çok uzun ve çetin geçecek olan yolculuk başlar. Orta Dünya'nın kaderi, bu insanların ellerindedir.

2)Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'de, Yüzük Kardeşliği üyelerinin her birinin, kardeşlik bozulduktan sonra başlarına gelenler anlatılıyor. Kahramanlarımız, gruplar halinde Orta Dünya'nın en tehlikeli yerlerinde maceralar yaşayacaklar, yeni kavimler ve çoktan unutulmuş medeniyetlerle tanışacaklar.
Frodo ve Sam, yanlarında zorunlu işbirliği yapacakları eski bir dost(!) olduğu halde Tek Yüzük'ü düşmanın tam kalbine götürmeye çalışırken, diğer hobbitler Urukhai'nin elinden kurtulabilecek mi? Karanlık tarafa geçmiş olan Saruman'ın yaptıkları yanına mı kalacak? Gandalf olmadan kahramanlarımızın başarılı olma şansı ne? Büyük karanlığın gelişi ve Yüzük Savaşı'na dek olanların anlatılacağı İki Kule, kuşkusuz üçlemenin en heyecanlı bölümlerinden birini oluşturuyor.

3)Yüzüklerin Efendisi: Kralını Dönüşü (2003)

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, Tek Yüzük'ün yok edilmesi için verilen mücadeleyi konu ediyor. Sauron'un orduları büyüdükçe büyümektedirler. Frodo ve onun can dostu Sam, korku dolu bir yolculuğun göbeğinde, korkunç Mordor'a adım adım yaklaşmaktadırlar. Tek yüzük yok edilmelidir ve iyilik bunun için savaşmaya hazırdır. Arka planda ise insan, elf ve cüce orduları, karanlık güçlerin karşısında tüm eski düşmanlıklarına rağmen bir araya gelmişlerdir. Hepsi birden küçücük bir Hobbit'in eline ve onun yeteneklerine bakmaktadırlar. Orta Dünya'nın kaderi belli olmak üzeredir. Ancak Tek Yüzük'ü sahiplenmek, kimi zaman taşıyanına daha cazip gelebilir.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ OYUNCULARI

Frodo Baggins – Elijah Wood

Samwise Gamgee – Sean Astin

Peregrin Took (Pippin) – Billy Boyd

Meriadoc Brandybuck (Merry) – Dominic Monaghan

Gollum (Smeagol) – Andy Serkis

Gandalf – Ian Mckellen

Saruman – Christopher Lee

Legolas – Orlando Bloom

Aragorn – Viggo Mortensen

Gimli – John Rhys-Davies

Bilbo Baggins – Ian Holm

Galadriel – Cate Blanchett

Elrond – Hugo Weaving

Arwen – Liv Tyler

Boromir – Sean Bean

Faramir – David Wenham

King Theoden of Rohan – Bernard Hill

Eowyn of Rohan – Miranda Otto

Eomer – Karl Urban

Denethor – John Doble

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzüklerin Efendisi filmi konusu nedir? İşte Yüzüklerin Efendisi filmi detayları ve oyuncuları…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN