Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kimdir? Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybett! Neden vefat etti?

Gazeteci yazar Mehmet Şevki Eygi hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi gördüğü hastaneden taburcu olan Milli Gazete yazarı tekrar rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Tedaviye cevap veremeyen hayatını kaybetti. ? Peki gazeteci yazar neden vefat etti? İşte ayrıntılar..

Giriş Tarihi: 13.7.2019 13:41 Güncelleme Tarihi: 13.7.2019 13:41
Mehmet Şevket Eygi kimdir? Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybett! Neden vefat etti?

Bir süredir kalp rahatsızlığı sebebiyle sıkıntılı günler yaşayan gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybetti. Hastalığı sebebiyle hastaneye kaldırılan sonrasında taburcu edildikten sonra rahatsızlığı tekrarlayan Mehmet Şevket Eygi kimdir? İşte ayrıntılar..

MEHMET ŞEVKET EYGİ HAYATINI KAYBETTİ! MEHMET ŞEVKET EYGİ KİMDİR?

Gazeteci-yazar. 7 Şubat 1933, Ereğli / Zonguldak doğumlu. Anne tarafından dedesi Kolağası Neşet Bey'in torunu, öğretmen bir annenin oğlu olarak dünyaya geldi. Öğrenimine 1940 yılında Galatasaray Lisesi'nin ilkokul kısmında başladı. Burada Ünlü kaleci Turgay Şeren, milletvekilliği yapmış fabrikatör Memduh Gökçen, sınıf arkadaşları oldu. Lise döneminde Abdi İpekçi, Mümtaz Soysal ile birlikte okudu. Fransızcayı mükemmel bir seviyede öğrendiği bu okulda Osmanlı nazırlarından Raşit Erer, Birinci TBMM'de Aydın Mebusu olan Enver Tekand, Orhan Şaik Gökyay, Nihat Sami Banarlı, Ahmet Kutsi Tecer gibi önemli hocalardan ders aldı.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Twitter hesabından "Ülkemizin yetiştirdiği en önemli mütefekkir ve münevverlerden biri olan Muhterem Mehmet Şevket Eygi Beyefendi'nin vefatını derin bir teessürle öğrendim.

Mehmet Şevket Eygi'ye Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Şevket Eygi kimdir? Gazeteci yazar Mehmet Şevket Eygi hayatını kaybett! Neden vefat etti?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN