Türkiye'nin en iyi haber sitesi

filmi nerede çekildi? ve oyuncuları!

Televizyon ekranlarına gelecek olan filmi için heyecan dorukta. Yayınlandığı ilk günden itibaren oldukça beğenilen film, ilk gösterimini de ’nde yaptı. Yönetmenliğini ’ın yaptığı film dram türünde olup 2018 yılında vizyona girmiştir. Sinan karakterinin yazar olmak isteyen mücadelesini anlatan ve yazdığı kitabı bastıracak parayı bulmak için doğduğu köye dönen, bu uğurda mücadele eden adamın hikayesi anlatılıyor. Nuri Bilge Ceylan’ın sekizinci sinema filmi olan ? nedir, oyuncuları kimlerdir?

Giriş Tarihi: 25.3.2020 18:35 ABONE OL
Ahlat Ağacı filmi nerede çekildi? Ahlat Ağacı filmi konusu ve oyuncuları!

Güçlü oyuncu kadrosu ve senaryosu ile vizyona girdiği andan itibaren büyük başarı yakalayan Ahlat Ağacı filmi merak edildi. Dünyadaki ilk gösterimini Cannes Film Festivali yarışma bölümünde yapan film merakla bekleniyor. Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği filmin senaryosunu eşi Ebru Ceylan ile Akın Aksu birlikte yazdı. Buna göre; Ahlat Ağacı filmi konusu nedir, oyuncu kadrosunda kimler var? Ahlat Ağacı filmi nerede çekildi?

AHLAT AĞACI FİLMİ KONUSU

Üniversitede sınıf öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra memleketi olan Çanakkale'nin Çan ilçesine dönen Sinan (Doğu Demirkol), işsiz güçsüz bir şekilde günlerini geçirmektedir. Bir yandan en büyük hayali olan, kendi yazdığı Ahlat Ağacı adlı kitabı bastırabilmek için gerekli maddi kaynağı kapı kapı dolaşıp ararken, diğer yandan da etrafındakilerle, ailesiyle ve özellikle babası İdris'le (Murat Cemcir) birçok sürtüşmeler yaşar.

Ahlat Ağacı filmi, dünyadaki ilk gösterimini 2018 Cannes Film Festivali yarışma bölümünde yaptı.

AHLAT AĞACI FİLMİ OYUNCULARI

Doğu Demirkol
Murat Cemcir
Bennu Yıldırımlar
Hazar Ergüçlü
Serkan Keskin

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
Senaryo: Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan, Akın Aksu
Yapımcı: Zeynep Özbatur Atakan, Alexandre Mallet-Guy

AHLAT AĞACI FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Ahlat Ağacı filminin çekimleri Çanakkale Yenice ve Çanakkale Çan ilçelerinde yapıldı. Ahlat Ağacı ilk kez 2018'de Cannes Film Festivali yarışmasında gösterime girmişti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlat Ağacı filmi nerede çekildi? Ahlat Ağacı filmi konusu ve oyuncuları!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA