personel alımı 2019! başvuru şartları nelerdir?

bünyesinde çalışacak olan 12 bin personel alımı yoğun ilgi görüyor. puanı ile Sağlık Bakanlığı'nca atanacak olan 12 bin sözleşmeli sağlık personeli için süreç devam ediyor. Bu bağlamda ‘’ 2019 başvuru şartları nelerdir? Başvurular nasıl ve nereden yapılır?’’ sorusuna yanıt aranıyor. 19 Ağustos itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacak. İşte merak edilen tüm detaylar…

Giriş Tarihi: 20.8.2019 08:56 Güncelleme Tarihi: 27.8.2019 09:46
Sağlık Bakanlığı personel alımı 2019! Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı personel alımı 2019 yılında yoğun ilgi görüyor. On binlerce Sağlık personeli olmak isteyen aday başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Öncelikle başta hemşire olmak üzere ebe, sağlık teknikeri, fizyoterapist, diyetisyen olmak üzere 12 bin sözleşmeli personel alımı için tercih kılavuzu yayınlamıştı. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SÜRECİ DEVAM EDİYOR!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışacak olan personellerin alım süreci devam ediyor. Geçtiğimiz gün ÖSYM tarafından personel alımı ile ilgili kontenjan ve kadrolar yayınlandı. Tercihler ise henüz başlamadı. İşte başvuru şartlarına ilişkin tüm detaylar…

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

12 bin sözleşmeli personel alımı için ÖSYM tarafından başvuru kılavuzu 31 Temmuz itibariyle adayların erişimine sunuldu. Binlerce adayı yakından ilgilendiren personel alımı başvuru işlemleri 7 Ağustos tarihinde başladı. Başvuru işlemleri 21 Ağustos tarihine kadar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Adaylarda aranan en önemli şartlar arasında ise KPSS 2018 sınavından puan almış olma şartı yer alıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların bu kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

Adaylar tercihlerini, 7-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 21 Ağustos 2019 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

Tercihlerinizi yaparken, sözleşmeli pozisyonlar için "Aranan Nitelikleri" gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunan alan/program tablolarından kontrol edilmelidir.

Bir sözleşmeli pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin

karşılanması yeterlidir. Ayrıca, bu kılavuzdaki Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen "Açıklamalar ve Uyarılar" ile "Başvuru Genel ve Özel Şartları" bölümlerini mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarı ve şartları da göz önünde tutmanız gerekir

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanlığı personel alımı 2019! Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN