Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan HYbrid Air sistemi

Giriş Tarihi: 5.3.2013 13:49 Güncelleme Tarihi: 5.3.2013 13:54

'nun 2008 modeli ile sunulan yeni HYbrid Air sisteminin dünya prömiyeri yapıldı.

Peugeot'nun 2008 modeli ile sunulan yeni HYbrid Air sisteminin dünya prömiyeri Cenevre Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirildi.

'dan yapılan açıklamaya göre, HYbrid Air teknolojisi ile Peugeot, yakıt tüketimi ile karbondioksit emisyonlarını azaltma stratejisini sürekli geliştirerek sürdürüyor.

83'üncü Cenevre Otomobil Fuarı'nda Dünya Prömiyeri yapılan 2008 modeli ile sunulan yeni HYbrid Air sistemi, tam-hibrid bir çözüm içinde benzini, sıkıştırılmış hava ile birleştiriyor. Bu teknoloji, 100 kilometrede 2,0 litre tüketim hedefine ulaşmak için anahtar bir aşamayı oluşturuyor.
Sadeliği, sağlamlığı ve uluslararası karakteri ile çok sayıda kişiye ulaşmayı hedefleyen bu teknoloji, Peugeot'nun B ve C sınıflarının binek ve hafif ticari araçlarında uygulanabilecek.

Fiyat açısından erişilebilir olması hedeflenen HYbrid Air teknolojisi ile yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonlarının tüm kıtalarda önemli ölçüde azaltılması öngörülüyor.

-Hibrid stratejisi-

Verilen bilgiye göre Peugeot, 2015 yılında sürüş keyfinden ödün vermeden ürün gamının ortalama emisyonlarını 116g CO2/km'ye düşürmeyi hedefliyor. Bunun için, bugünden itibaren araçlarında bulunan ve önemli ilerlemelere izin veren birçok teknolojiye yatırım yapıyor.

2008 HYbrid Air ile Peugeot, çevre ve müşterilerinin yararına tüm pazarlarında yeniliklerine devam ediyor. Bu teknoloji üç kıta için üç kıtadan mühendislerin katılımıyla geliştirilen yeni şehirli Crossover 2008 ile tanıtılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Peugeot'dan HYbrid Air sistemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN