Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin en hızlısı Türkiye'de

Giriş Tarihi: 17.4.2013 13:58 Güncelleme Tarihi: 17.4.2013 13:59
'nin 1963 yılında yollara çıkan ve lüks sportif sedan segmentinin öncüsü olan modelinin 6. nesli Türkiye'de otomobilseverlerin beğenisine sunuldu.

Maserati'nin şimdiye kadar ürettiği en hızlı ve en güçlü sedan modeli olma unvanına sahip yeni nesil Quattroporte'nin tanıtımı, TOFAŞ çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının Türkiye'deki distribütörlüğünü yürüten Fer Mas Oto Ticaret AŞ Müdürü Ferhat Albayrak, Maserati Doğu Avrupa Bölge Direktörü Joost Rijnbeek ve TOFAŞ Üst Yöneticisi (CEO) Kamil Başaran'ın katıldığı toplantıyla gerçekleştirildi.

Ferhat Albayrak, dünya otomotiv endüstrisinde 100 yılı geride bırakan Maserati'nin 2012 yılında 6 bin 288 adet satış rakamına ulaştığını, 1,3 milyar dolarlık yatırımla üretim kapasitesini 2015 yılı sonunda 50 bin araca çıkarmayı hedeflediğini, bunun da gelecek 3 yılda yaklaşık 10 katlık bir büyüme anlamına geldiğini söyledi.

Spor otomobil kavramını lüks ve prestijle birleştiren Maserati'nin Quattroporte modelini 1963 yılından bu yana ürettiğinin bilgisini veren Albayrak, "Fiat'ın 2009'da satın aldığı İtalya'daki Bertone fabrikasında üretilen ve şimdiye kadar gerçekleştirilen 800 milyon avroluk yatırımın ilk yansıması olan Yeni Quattroporte, Maserati'nin katlanarak büyüme hedefinin ilk ve en önemli adımını oluşturuyor. Hedeflenen bu kapasite ve satış artışı, Quattroporte'nin de dahil olduğu 3 yeni modelle gerçekleşecek" dedi.

Quattroporte'nin kendi segmentinde Türkiye'de her geçen yıl farkını hissettiren ve daha fazla ilgi gören bir otomobil olduğunu dile getiren Albayrak, Türkiye pazarına ilk girdiği 2005 yılından bu yana toplam 79 adet Quattroporte satışı gerçekleştirdiklerini, bu yıl ise 20 adet Yeni satmayı hedeflediklerini ifade etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Maserati'nin en hızlısı Türkiye'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN