Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nissan'dan geleceğin otomobili

Giriş Tarihi: 24.4.2013 14:22
Nissan Terra SUV 2012 Paris Motor Show'da görücüye çıkan son model ilginç tasarımlı araçlardan biriydi. Geleceğin teknolojisi dediğimiz bir alan var, tüm teknolojik cihazların bir adım sonrasında nerede olacağı konusunu tartıştığımız bir başlık. Otomobillerde de geleceğin teknolojisi olarak değerlendirilen arabaları tasarım olarak yansıttığını düşündüğümüz modellerden biri .

Konsept araç 3 adet elektrik motorla geliyor. Tüm sistem elektrikle çalışacak şekilde tasarlanmış. Ön kısım LED ışıklarla çevrilmiş ve farklı bir hava katıyor. Elektrikle çalışmasının avantajı olarak yakıt için fazla alana ihtiyaç duymuyor.

Tipik konsept araçlardaki oyulmuş çizgiler, aynasız ve büyük tekerlekler geleceği yansıyan çizgiler oluyor. Nissan sistem hakkında henüz bilgi vermiyor. Sadece elektrikle çalışacağı kesinleşmiş durumda.

Tipik olarak 4 adet oturma yerinden oluşan kabinde herhangi bir farklılık görünmüyor. Bunun yanı sıra sürücü koltuğu aracın olabildiğince merkezine yerleşmiş durumda. Bu sistem sürücünün aracı daha iyi kontrol edebilmesine yardımcı oluyor.

Peki aynaları olmayan aracı nasıl yönetecek? Nissan Terra bir tablet yardımıyla, yapısal özelliklerden araç kontrolüne kadar her şeyi yönetebilmemizi sağlıyor. Aracın Amerika fiyatının 19 bin 999 dolar olacağı belirtiliyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nissan'dan geleceğin otomobili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN