Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ford 7 modelle Antalya'da

Ford bu yıl 9'uncusu düzenlenen Antalya Autoshow Fuarı'nda yenilenen ürünlerinden 7 farklı modelini otomobil tutkunları ile buluşturuyor.

Giriş Tarihi: 10.9.2013 12:53
Ford'un son 11 yıldır Türkiye'nin en çok satan markası olduğunu belirten Ford Otosan Saha Operasyonları Direktörü Özgür Yücetürk, hedeflerinin Antalya'da Ford bayrağını Bilaller ve Otokoç bayileri ile dalgalandırdıklarını söyledi. Otomobil sektöründe liderliği elde tutmanın çok da kolay olmadığını belirten Yücetürk, "Baktığınız zaman 50 markanın üzerinde rakibin yer aldığı bir sektördeyiz. Dünyanın en zor rekabetinin yaşandığı sektörlerden biri. Her geçen gün teknolojinizi geliştirmek zorundasınız. İş sadece araç satışı ile bitmiyor, satıştan sonra da müşterinin sizden beklediği hizmeti gerçekten sunuyor olmanız lazım. Dolayısı ile kendi içerisinde çok zor bir rekabet ortamı. Amacımız bu rekabet ortamında liderliğimizi devam ettirmek" dedi.

Geçen yılın son derece hareketli geçtiğini ifade eden Yücetürk, Antalya Autoshow 2013 Fuarı'nda Ford'un hafif ticari araçlarından Turneo Custom, Transit Connect ile binek araçlardan Kuga, Fiesta, B-MAX, C-MAX ve Focus modellerini sergilediklerini söyledi. Türkiye'de son birkaç aydır dolar ve Euro'nun değişen fiyatlarının ilerleyen dönemde otomobil fiyatlarına da yansıyabileceğini kaydeden Yücetürk şu an için herhangi bir sorun olmadığını bildirdi.

Yücetürk, "Geçtiğimiz son 4 yılda iniş çıkışımız olmuştur. Kriz ve durgunluk yönetimi ile alakalı tecrübemiz var. Kurların bir süre sonra fiyatlara yansımaya başlayacağını düşünüyoruz. Artan faizler sektör üzerinde olumsuz etkisi olacak" dedi. Otomobil satışında geçen yıla göre daha da büyüyen bir Pazar olduğunu belirten Yücetürk, "Geçen yıl yaklaşık 820 bin civarında bir pazar bekliyorlardı. Geçen seneye göre yüzde 15 civarında bir büyüme bekleniyor. 2013 yılı için 850 bin civarında bir otomobil pazarı hedefleniyor. Yani bu geçen yıla göre bir büyüme anlamına geliyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ford 7 modelle Antalya'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN