>

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toyota 10 milyon sattı

Toyota Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, Toyota olarak kaliteli otomobiller ürettiklerini belirterek, bu sayede geçen yıl dünya genelinde 10 milon adet satış rakamına ulaştıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 21.9.2013 12:01
Özer, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) düzenlenen "MÜSİAD Otomotiv Sektör Zirvesi 2013" toplantısında yaptığı konuşmada, Sakarya'daki fabrikada Toyota'nın Verso ve Corolla modellerini ürettiklerini anlattı.

Sakarya'da 4 bin kişilik istihdam ve 1,4 milyar avroluk toplam yatırımla Türkiye otomotiv sektörüne kalite kavramını getirdiklerini vurgulayan Özer, "Burada ürettiğimiz otomobilleri, dünyanın 52 ülkesine ihraç ediyoruz. Japonya seviyesinde bir kaliteyle üretim yapmaktayız. Şu anda sıfır hatayla
otomobiller üretiyoruz. Dünyanın belli başlı pazarlarında bu otomobillerimizi satıyoruz" dedi.

"Satış sonrası hizmetler de çok önemli" diyen Özer, "Bu konuda Toyota olarak temel prensiplerimiz var. Bizim için müşteri memnuniyeti, otomobil
satmaktan daha önemli. Nihai hedefimiz, ürünlerimizi müşterilerin ihtiyacına göre üretmektir. Hayat boyu hizmeti öngörüyoruz" ifadesini kullandı.

Özer, Toyota olarak geçen yıl dünya genelinde 10 milyon adet satış seviyesine ulaştıklarına dikkati çekerek, "Kaliteli parçalarla ve iyi insan gücüyle üretilen kaliteli otomobilleri müşterilerimize sunuyoruz. Ürettiğimiz sıfır hatalı araçları, sürekli olarak takip ediyoruz. Bir parçada sorun çıktığında benzer araçları da incelemeye alıyoruz. Bu şekilde müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toyota 10 milyon sattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN