Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'da klasik otomobil nostaljisi

Bursa Otoshow Fuarı'nda sergilenen klasik otomobiller büyük ilgi çekti.

Giriş Tarihi: 5.11.2013 10:26
TÜYAP Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından düzenlenen Bursa Otoshow Fuarı'nda sergilenen klasik otomobiller ilgi odağı oldu. Fuarı ziyaret edenlerin gözlerini alamadığı alanda 1928'den 1975 modele kadar çoğunluğu Amerikan yapımı klasik otomobilleri görmek mümkün.

Fuarda klasik otomobilleri ile boy gösteren Bursa Klasik Otomobilciler Derneği yetkilisi Serkan Yalaz, ilginin büyük olduğunu belirtti.

1928 yılından başlayıp 1951, 55, 56 ve 75 modele kadar çıkan modellerde arabalar ile fuara katıldıklarını anlatan Yalaz, "Buradaki amacımız otomobilseverlere klasik otomobilleri tanıtmak ve o tutkuyu insanlara yaşatmak. dedi.

İlk defa böyle bir fuara katıldıklarını anlatan Serkan Yalaz, bundan sonra da gelecek talepleri değerlendireceklerini ifade ederek, "Bursa'da özellikle son 5 yılda klasik otomobillere ilgi oldukça fazla arttı. Klasik otomobil sayısı gün geçtikçe artıyor. Bunlar yolda devamlı görünmeyen araçlar olduğu için büyük ilgi görüyor. diye konuştu.

Fuara 25 araçla katıldıklarını anlatan Yalaz, "Bunların büyük çoğunluğu Amerikan aracı, Türk klasik otomobilleri de burada bulunuyor. En yaşlı aracımız 1928 model Ford. ifadesini kullandı.

Klasik otomobillerin bakımının da oldukça meşakkatli iş olduğunun altını çizen Serkan Yalaz, şunları söyledi: "Bunların bakımları da çok meşakkatli. Öncelikle bunların ustasını bulmak çok kolay değil, ayrıca yedek parça bulmakta zorlanıyoruz. Yedek parçayı yurt dışından getiriyoruz. Bir parça siparişi verdikten sonra da neredeyse en az 12, 15 ayı buluyor.

Fuara gelenlerin kendi stantlarına büyük ilgi gösterdiklerini ifade eden Serkan Yalaz, konuşmasını şöyle tamamladı: "Önce son model araçları gezdikten sonra bizim buraya geliyorlar ve ilgi buraya kayıyor. Çoğu belli yaş grubunu alan insanlar ise özellikle bu nostaljiyi yaşadıkları için buraya ilgi gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'da klasik otomobil nostaljisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN