Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar otomobillerden ne bekler?

Giriş Tarihi: 18.12.2013
Kadınlar ve erkekler. Fiziksel, teknik, ruhsal olarak birbirinden büyük ölçüde farklılar. Hayata bakıştan, konuşmaya, dikkatten, ürün kullanımı konularına kadar ayrıştığımız pek çok konu var. Ama ortak noktalarımız da var. Ve günümüzde giderek artıyor. Artık hızlı otomobilleri seven, futbol tutkunu kadınlar veya inanılmaz bakımlı metroseksüel erkekler kavram olarak hiç şaşırtmıyor bizleri. Biz erkeklerin 'genelinin' gözünde kadın sürücüler yavaş otomobil kullanan, hız sevmeyen, ciddi park sorunları yaşayan, geri geri gitmekle ilgili ciddi kaygıları olan sürücüler. Haklılık payı var mı var, ama pek çok konuda bu hataları erkeklerin de yaptığını unutmamak kaydıyla. Peki kadınlar otomobillerden neler istiyorlar? Yani belki kadınların otomobillerden beklentileri farklıdır diye merak düşündük. Home Art Dergisi'nin tasarım konusunda uzman editörleri Gülderen Tumba ve Gözde Ulusoy'a "Kadınlar otomobillerden ne ister?" diye sorduk. Onlar da otomobil ve kadın gözlemimize bambaşka bir perspektifle yaklaşmamızı sağladılar. İşte sorunun cevapları…

Egzozdan çıkan pembe duman
"Biz kadınlar erkeklere göre çok daha dikkatli ve detaycıyız. Beklentilerimizde dolasıyla buna göre şekillenip, gelişiyor. Tasarımlara, renklere, ayrıntılarda gizli küçük sürprizlere çok daha önem verip, yokluklarından çok daha fazla etkileniyoruz. Hepimizin algısında erkek dünyasına daha ait gibi görünen otomobiller aslında her gün belirli bir süre kendisi ile biz kadınlarında vakit geçirdiği, kimi zaman uzun saatler baş başa kaldığımız bir arkadaş gibi aslında. Bizim dünyamızın vazgeçilmezi tabii ki renkler. Neden otomobillerde egzoz gazı renkli çıkmıyor? Pembe, mor hatta çevreci yeşil. Böylece bizde içinden istediğimiz rengi seçebiliriz.

Standart donanımda ruj
Bir kadın için bir davet söz konusu ise makyaj da vazgeçilmezdir. Tüm gün koşuşturduktan sonra akşam gideceğimiz bir davet varsa ve biz makyaj çantamızı unuttuysak; evet, davet o sırada anlamını yitirebilir. Neden makyaj aynasının yanında yer alacak ruj ve rimel için küçük bölmeler koymazlar diye içimizden geçirmiyor değiliz! Halbuki kırmızı bir ruj ve siyah bir rimel ile gecemizi kurtulabilirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar otomobillerden ne bekler?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN