Toyota Aygo görücüye çıkıyor

Toyota, yeni tasarımı Toyota Aygo'yu 2014 Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkaracak.

Giriş Tarihi: 19.2.2014 15:50 Güncelleme Tarihi: 19.2.2014 16:26
Toyota, 2014 Cenevre Otomobil Fuarı'nda yeni tasarımı olan Toyota Aygo'yu tanıtacak.

Toyota açıklamasına göre, yeni tasarım anlayışıyla birlikte eğlenceli otomobiller üretme isteğinin bir temsilcisi olan Yeni Aygo, Cenevre Otomobil Fuarı'nda beğenilere sunulacak.

Cenevre'de "J-Playful" tasarım temasıyla yerini alacak olan Yeni Aygo, eğlenceli karakteriyle A segmentinde yeni bir soluk getirmek için yola çıktı.

Toyota Cenevre Otomobil Fuarı'nda ayrıca, hidrojen yakıt hücreli hibrit araç teknolojisinde gelinen son noktayı, FCV konseptin Avrupa prömiyerini de gerçekleştirecek. Çevreye sadece su buharı salan FCV konsept, dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli 4 kapılı sedan otomobili olacak.

Toyota, 2014 Cenevre Otomobil Fuarı'nda "Yeniden Eğlenceli Sürüş" felsefesini yansıtan, kişiye özel teknolojileriyle FV2 konseptini de beğenilere sunacak. FV2'de diğer otomobillerden farklı olarak direksiyon simidi kullanmak yerine sürücünün vücut hareketleriyle gidilecek yön belirleniyor.

Açıklamada, Yeni Aygo'nun tasarımcısı Baş Mühendis David Terai'nin, otomobili tasarlarken genç Japon kültüründen esinlendiği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toyota Aygo görücüye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN