50 bin araca koşuyor

Giriş Tarihi: 18.3.2014

Intercity, 2014'te araç parkını 35 binden 50 bin adede, cirosunu ise 250 milyon eurodan 400 milyon euroya çıkarmayı hedefliyor

Türkiye'nin en büyük operasyonel filo kiralama şirketi olan Intercity, 2014'te hedef büyüttü. Intercity, otomotivdeki olumsuzluklara rağmen 2014 yılında araç parkını 50 bin adede, cirosunu ise 400 milyon euroya çıkartmayı hedefliyor. 35 bin araç, yüzde 25'lik pazar payı ve 250 milyon euroyu aşan ciroya sahip Intercity, 750 milyon euroyu aşan aktif büyüklüğü ve 400'e yakın çalışanıyla Türkiye'nin en büyük operasyonel filo kiralama şirketi konumunda. Mayıstan bu yana Türkiye'de döviz kurunda büyük değişikliklerin yaşanmasının açık pozisyonu olan şirketler için iyi sonuçlar doğurmadığını söyleyen Intercity Yönetim kurulu Başkanı Vural Ak, "Şirketimiz yönetimi öngörülü davranarak aldığı erken önlemlerle risk yönetiminde başarı sağladı. Ekonomik zorlukların olduğu ve sektördeki rekabet ortamının arttığı bir ortamda Intercity yukarıda belirttiğimiz finansal verilere ulaşmayı başardı ve 2013 yılını, geçen sene koyduğu hedefleri aşarak kapattı" şeklinde konuştu.

İSTANBULPARK' A YATIRIM

Otomotivdeki daralmanın Intercity'i etkileyeceğini düşünmediğini anlatan Ak, şöyle devam etti: "Intercity'nin 2014 hedefleri arasında sahibi olduğu İstanbul Park'ı bir otomotiv, ticaret, eğitim ve eğlence merkezi haline getirmektir. İstanbul Park'ta, Türkiye'nin en büyük yarış pistinin, oto pazarının, 2'inci el araç satış merkezinin, off road parkurunun, sürüş okulunun açılışları yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 bin araca koşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN