Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otomobil alacaklar dikkat!

İşte marka marka otomobil kampanyaları...

Giriş Tarihi: 5.5.2014 13:52 Güncelleme Tarihi: 5.5.2014 13:53
Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarındaki daralma nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan otomotiv firmaları, satışlarını artırmak amacıyla bir taraftan alternatif ödeme koşullarıyla tüketicilerin karşısına çıkarken diğer yandan mayıs ayı kampanyalarına vade erteleme seçenekleri öne çıktı.

Mayıs ayı kampanyalarında, "Şimdi al 2015'te öde", "Yarısını şimdi öde, yarısını seneye", "Şimdi al, taksitlere kasımda başla", "2 yıla kadar sıfır faiz", "yüzde 1-7 indirim" ve "kur sabitleme" fırsatları dikkati çekiyor.

AA muhabirinin, Türk otomobil pazarında faaliyet gösteren bazı yerli ve yabancı firmaların kampanyalarından derlediği bilgilere göre, döviz kurlarındaki artış ve yeni ÖTV oranlarının fiyatlara yansıtılmasının ardından iç pazarda zorlanan otomotiv firmaları, satışlarını daha da artırabilmek için mayıs ayında özellikle vade erteleme seçeneklerine ağırlık verdi. Geçen aylarda bazı firmaların kampanyalarında sınırlı şekilde yer alan vade erteleme fırsatının, mayıs ayında daha fazla öne çıkması dikkati çekti.

Firmaların bu ay başlattığı kampanyalarda, "Şimdi al 2015'te öde", "Yarısını şimdi öde, yarısını seneye", "Şimdi al, taksitlere kasımda başla", "2 yıla kadar sıfır faiz", "yüzde 1-7 indirim" ve "kur sabitleme", "nakit alımlarda 2 bin liraya varan indirim" gibi avantajlar sunuluyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Otomobil alacaklar dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN