Estetik yaptırdığınızı saklayın

Giriş Tarihi: 24.4.2011

Türkiye'nin en popüler plastik cerrahlarından Tiryaki "Estetik yaptırdığınızı saklayın. Çünkü bu, kişinin kendine duyduğu saygıyla ilgili. Başkalarını ilgilendirmiyor," diyor

Bugünlerde birçok kuaför ve kadın toplantısında Tunç Tiryaki'nin adı geçiyor. Bir efsaneye göre şişman kadınların göbeğinden ya da kalçasından aldığı yağlarla göğüslere dolgu yapıyor, neştersiz, acısız burun kaldırıyor, gerdan inceltiyor, popo kaldırıyor. Masasına yatanların estetikli olduğunu kimse bilmiyor, anlamıyor. "Estetik yaptırmamak cep telefonu kullanmayı reddetmek gibi," diyen 42 yaşındaki Florance Nightingale Hastanesi plastik cerrahına bunların gerçeklik derecesini sorduk.

- Herkes silikonunun yaşını hesaplıyor. Estetik ameliyatlarda 10 senedir en çok ne değişti?
- Son 10 yıl içinde dünyadaki ameliyat sayılarına baktığınızda operasyonlar yüzde 100 artmışken, ameliyatsız yöntemler, yani askılar, botokslar vs. yüzde 800 artmış. Kadınlar belli sonuçları canları yanmadan, hayattan kopmadan, dikiş izi olmadan almak istiyor. Trend, daha küçük ameliyatları ağrısız, daha kısa sürede, daha az iz bırakarak yapmaktan yana.

HASTA BİR GECE HASTANEDE KALIP ERTESİ GÜN EVE DÖNÜYOR
- Hangi ameliyatlarda oldu bu gelişmeler?
- Karın germe ameliyatı eskiden dört saat süren ağrılı, zor bir ameliyattı. Şimdi bir buçuk saat sürüyor, hasta bir gece hastanede kalıp ertesi sabah eve dönüyor. Beşinci gün işe başlıyor, ağrı çekmiyor. Cuma 40 dakikada silikon ameliyatı yaptırıyorsunuz, pazartesi işe dönüyorsunuz.

- Askıyla burun kaldırmayı siz keşfettiniz, değil mi?
- 'Nasıl dünyanın en iyisi olursun?' diye okuduğum kitapların birinde, 'Bir şeyi ya en iyi yaparsın ya da ilk yapan olursun,' yazıyordu. İkinci yöntemi seçtim. Dünya, küçük cerrahi operasyonlarda çok zayıf, bu yönde çalıştım. Burnu kimse asmıyordu, 10 dakikalık bir operasyon.
ARKADAŞINA GÖNDER
Estetik yaptırdığınızı saklayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN