İşçi sınıfının Bond kızı!

007 fenomeninin 23. macerası Skyfall'da tanıştığımız yeni 'Bond kızı' Naomie Harris bir günlüğüne İstanbul'daydı. James Bond'la aşık atan güzel ajan rolüyle çocukluk düşleri gerçekleşen 36 yaşındaki Harris, mahalle tiyatrosundan dünya vizyonuna ulaşan kariyerini 'çok çalışmak ve şans' olarak niteliyor

- İkinci kez hoş geldiniz!
- Hoş bulduk! Üç saat önce İstanbul'a geldik, müthiş bir koşuşturmanın sonucunda galaya yetiştim. Yeniden Türkiye'ye dönmek harika. İlk geldiğimde bir ay İstanbul'da, iki ay Adana'daydık. Yorucu ve şahane günlerdi.
- Türkiye'den neler kaldı size hatıra olarak?
- Meraba, nasilsiniz? Teşekkür ederim (Türkçe söylüyor). Aslına bakarsanız çok şey! Gerçi bavullarım, çekimlerdeki giysilerim nedeniyle tıklım tıklım olduğu için fazla bir şey alamadım. Ama en keyiflisi Türkçe öğrenmekti. İtiraf edeyim bir sürü küfür de öğrendim, burada söylemek ayıp olur! (Kahkahalar!)
- Gelmeden önce Türkiye'ye hakkında bilginiz var mıydı?
- Biraz vardı tabii, ama bir yerde yaşamadığınız sürece gerçekten tanıyamıyorsunuz. Ama benim için manzara değil, insanlarla kurduğunuz iletişim önemli. Burada uzun zaman geçirmek, halkı ve kültürü anlamama yardımcı oldu. İstanbul zaten çok kültürlü oluşuyla Londra'ya benziyor. Bir adım Avrupa, öteki adım da Doğu; yani çok zengin. Doğup büyüdüğüm Londra'daki mahallemizde Kıbrıslı Türkler de vardı, Kenyalı mülteciler de. Samimi, çok renkli bir dünyada büyüdüm. Bence bu da gelecekte nasıl bir insan olacağınızı belirliyor.
- Bir önceki macera pek kasvetliydi ama bu kez çok eğlendik, siz filmi nasıl buldunuz?
- Çok çok beğendim. İnanın laf olsun diye söylemiyorum! Beğenmeseydim nasıl davranırdım bilemiyorum (kahkahalar). Ama rol aldığım için gurur duyuyorum. Bence çok eğlenceli olmuş! Hedefi gözünden vurmuş! Hatta 'Gelmiş geçmiş en iyi Bond filmi' diyenler var, inanılmaz! İngiltere'deki gişe rakamları şahane! Daha ne isterim ki!
- Bond kızı olarak rolünüzü sevdiniz mi
- Evet, çok sevdim. Öncelikle bağımsız bir kadın. Gayet güçlü, donanımlı, akıllı, alaycı, oyuncu. Tam benim saygı duyacağım bir kişilik. Maceracı oluşuna da bayılıyorum. Geri planda kalarak olup biteni izlemek yerine bizzat olayın içinde.
- Bence filmin doruk noktası Bond'u tıraş ettiğiniz sahneydi; tehlikeli ve baştan çıkarıcı! Çok tekrar yaptınız mı?
- Benim için de tüm filmin en can alıcı sahnesi! Çünkü çok mahrem! Bir erkeği tıraş etmek, hele ki o Bond karakteriyse çok seksi bir şey bence (kahkahalar)! Böyle çelişkili duyguları verebilen bir sahne 100 çatışma sahnesine bedeldir. Çok tekrar yaptık. Hatta tam bir günümüzü aldı sadece o sahneyi çekmek. Tabii ki elimdeki oyuncak bir jiletti, yani tehlike yoktu (kahkahalar). Daniel Craig şahane bir insan. Aktörlüğüne anlatmaya zaten gerek yok. Böyle yakın bir sahnede insanları daha iyi tanıyorsunuz.

ARKADAŞINA GÖNDER
İşçi sınıfının Bond kızı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN