Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul tüyoları

Giriş Tarihi: 6.1.2013

Besiktas-Harbiye hattında, hem yabancıların hem eski Istanbul beyefendilerinin ugrak yeri ocakbası neresi? Dinlenesi sesler, ne zaman, nerede konser veriyor? Yanıtlar burada

Sofa Otel'de her öglen 29 TL'ye açık büfe yemek var. Makarnasından kekike, salatasından etine. Menü güzel (Tesvikiye Caddesi No:123).
Bazı sanatlar, biz destekledikçe olusuyor. Devrim Akkaya'nın, Ermeni büyükannesinin bilmedigi hayatını ögrenmek için yapımına basladıgı belgesel Diyar gibi. 33 günde 18 bin dolarlık açıgına katkıda bulunmak isteyenler için adres indiegogo.com/diyar?c=home
Galata'nın butik ahalisine, Küçük Hendek Caddesi üzerinde açılan Halt ve Selfstate de katılmıs. Daha detaylı bilgiyi, önümüzdeki haftaya sakladım. Ama özellikle Selfstate'in içine hakim, keskin bir Londra havası sezdim.
Galata Serdar-ı Ekrem Sokak'a Maslak'ta subesi bulunan, freelance isçilerin hayatını kolaylastırmaya kendini adamıs Urban Station açılmıs. Içerisinde hızlı internetten faks makinelerine, kahveden kagıtkalem'e her türlü kolaylık var.

Haftaya buluşalım haftaya
Bugün: Portecho ve Norrda'dan tanıdıgımız Deniz Cuylan, Brooklyn/Amerika çıkıslı bol soslu postrock toplulugu Manner'la Arkaoda'da. 12 Ocak Cumartesi: Sesinin hastası oldugum kadın Melis Danismend, yeni albümünün ilk konseriyle Salon IKSV'de; sesinin hastası oldugum bir diger kadın Sirin Soysal, Kadıköy'ün müzik bilir ve sever ahalisine konser vermek için Kargart'ta; gençlik yıllarımın Wax Poetics gibi ilk göz agrılarından olan Portecho ise tam kadro Babylon'da.

Ocakbaşında biz bize
Twitter'ı seviyorum. Islerimi, hayatımı, zevklerimi kolaylastırdıgına da inanıyorum. Aklımdan geçenleri 140 karaktere sıgdırmadıgım zamanlarda, kendisine kamu oylaması yapma görevini atfedip "Bugün, Besiktas-Harbiye hattında ocakbası bulmak istesem nereye gitmek gerekir?" diye yazıyorum. Arada gelen bir iki farklı yanıtı (Kurtulus-Adana Ocakbası ikinci sırada) saymazsak, topluluk Harbiye ve Esentepe'de subeleri bulunan Güler'i tavsiye ediyor. 10 dakikalık kısa bir yürüyüs, 20:45'te son müsterisini almıs berber, kozmopolit kalabalıklarla selamlastıktan sonra; saksuka, tulum peyniri-pide ve acılı salgam suyuyla basladıgımız menümüze sumaklı soganlı çöp sis ve adana kebapla devam ediyoruz. Yan masalarda çat pat ögrendigi Türkçesiyle fıstıklı kebap isteyen yabancılar, eski Istanbul beyefendileri eslik ediyor bize. Içeride, kısın ruhuna uygun olarak, evimdeyim duygusu var. (Cumhuriyet Cad. Babil Sokak No:37, Tel: 0 212 241 18 66)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul tüyoları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN