Karlı ve mutlu günler

Giriş Tarihi: 13.1.2013
Karlı havalarda evde oturanlardan olmadım hiç. Kar yağıyorsa hemen sokağa çıkar, mümkün olan en uzak mahallelerden birine gider, hayatıma, kalabalıkların eksik olduğu sokaklarda devam ederim. Yüksek inancım, hava koşullarının bizi zorladığı günlerde başımıza hep güzel şeyler geldiği yönünde. Geçen hafta da, kara rağmen sokağa dökülenler kervanına katıldım ve sırasıyla başıma şöyle şahane şeyler geldi.
1 Sabah kahvemi Moda'nın yeni kahvecisi Çekirdek'ten aldım. Buram buram kahve kokusu günün mutlu geçeceğine dair ilk haberci oldu. Kontuarda duran Tunca Bey gülümseyerek "Günaydın, ne güzel yağıyor kar değil mi?" diyerek karşıladı beni. Başımla onayladım. O, sütlü kahvemi hazırlarken, ben de çilekli tartı işaret ederek bir tane rica ettim. Çekirdek, bundan sonra sabah 06:00'da Moda'ya gelme nedenim sensin. (Şair Latifi Sok. 9/A Kadıköy).
2 Öğle yemeğinde SandwichLab'in sıcak/soğuk seçenekleri arasından barbekü sosuyla gelen biftekli olanından istedim. Sos ellerimin arasından kaydı, midemde mutluluk çanları çaldı. (Bahariye Cad./Sokullu Sok. No:4, Moda)
3 "2013 yılına dövmeyle gireceğim," isteğimi gerçekleştirdim. Halk arasında Emrah'ın Yeri, haritalar üzerinde Dramatik adıyla anılan mekanda sırtıma kağıttan uçak, koluma da artı işareti yaptırdım. Daha bol seyahatle geçecek pozitif bir yıl olsun dileğiyle. Üstelik içinde Street Fighter olan eski tip bir Atari de vardı dükkanda, sabaha kadar kalıp oynamamız, potansiyel müşterileri kaçırmamız mümkündü. (Yusuf Kamil Paşa Sokak, Çağdaş Apartmanı No: 3D, Kadıköy)
4 Nişantaşı'ndaki Casette dükkanının önünde trafik kitlenince indim, vitrinden bakıp da hayranı olduğum Ahmet Baytar ayakkabılarını bir deneyeyim dedim. O sırada, şans eseri yepyeni bir tasarımcıyla müşerref oldum. Kendisinin adı Seza Batıoğlu. Sofistike, şık, tarz sahibi eldivenler yaratıyor. (www.sezabatioglu.com)
5 Donarız, kayarız, araba bulamayız diyenlere inat gece önce Nublu'daki Salı günleri partisinde, ardından Türkçe müzik cenneti Koridor'un merdivenlerinde son olarak da hızımızı alamayıp Aztek'in dans pistine dönmüş halısının üzerinde tepindik. Sonuç olarak karlı bir günün sonunda elde var: Midede mutluluk, boyunda yeni dövme, ruhta huzur.

HAFTAYA BULUŞALIM HAFTAYA
31 Ocak'a kadar Portakal sanat evinde, kurukafa çalışmaların üstadı olarak bilinen, çağdaş sanatın en takip edilmesi gereken isimlerinden biri Damien Hirst'ün 'Spin Paintings' isimli sergisi var. Kaçırılmaz kontenjanında (Mim Kemal Öke Cad., Gün Apt No:8, Nişantaşı). Erdem Yener, Rüyalar Kızı isimli single'ının lansmanını 15 Ocak gecesi Roxy'de yapacak. Ondan sonra da internet, radyo ve tüm televizyon kanallarında. 16 Ocak'ta Nublu'da Jazz Open Mic gecesi olacak. Sesine güvenen gitarda Bilal Karaman, kontrbasta Baran Say, davulda Olgun Acar'da oluşan müzisyen grubunun önüne geçip de şarkı söylüyor. Space-disco olarak tanımlanan müziğiyle, Prins Thomas, 18 Ocak'ta Salon'da. Dans etmeyi sevenlere duyurulur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karlı ve mutlu günler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN