Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoşçakal Dedikoducu Kız

Altı sezondur sevenlerini ekrana bağlayan Gossip Girl, bu akşam final bölümüyle ekrana gelecek. İzleyiciyi entrikadan entrikaya, bir aşktan diğerine sürekleyen dizinin finali de sürprizlerle dolu

"Yetişkinler gibi davranan çocuklar ve çocuklar gibi davranan yetişkinler cümlesi, bence bu diziyi özetliyor." Dizide Dan Humphrey karakterini canlandıran oyuncu Penn Badgley'in sözleri bunlar. 2007 yılında cesur bakış açısıyla TV ekranlarına rüzgar gibi giren Gossip Girl yani Dedikoducu Kız tam altı sezondur ekranda. Hayranlarını ekrana bağlayan dizinin merakla beklenen final bölümü bu akşam CNBC-e'de saat 20:00'de yayınlanacak. Sonrasında bir de özel bölüm ekrana gelecek. New York'un üst tabakadan gençlerinin gösterişli hayatlarını anlatan dizinin hem Türkiye'de hem de dünya çapında milyonlarca hayranı var. Gossip Girl, entrikacı, yalancı, masumiyetini yitirmiş zengin gençlerin hayatını izleyip olup biteni yazan acımasız bir internet sitesinin adı aslında. Dizideki ana karakterlerimiz bir yandan bol bol aşk hikayesi yaşadı bir yandan da sürekli Gossip Girl'ün haklarında yaydığı dedikoduları takip edip, yaşanan skandalları atlatmaya çalıştılar. Dedikoduları yayan kişinin, yani Gossip Girl'ün kim olduğu ise büyük bir sır. Dizinin en çarpıcı yanı her anne-babanın kabusunu ekrana taşımasıydı. Zira Gossip Girl'de gençler içki içiyor, birbirinin kuyusunu kazıyor, bir aşktan bir başka aşka yelken açıyordu. Elbette dostluklar da vardı. Sonuçta Blair, Serena, Dan, Chuck ve Nate altı yıldır milyonların hayatının bir parçası oldu. Dizinin büyük finali vesilesiyle modadan edebiyata pek çok kültürel referansa sahip Gossip Girl'ün geçmişine göz atmak istedik. Dizi takipçilerine bu akşamki final bölümünde büyük sürprizlerin olduğunu ve Gossip Girl'ün kimliğinin nihayet açıklanacağını söyleyelim.

Neydiler, Ne oldular?
Sosyetenin gözdesi Serena van der Woodsen (Blake Lively): Serena okulun en gözde 'altın' kızıyken babasının yokluğu ve aşk acıları gibi nedenlerle büyük bir depresyon yaşadı, oldukça zor günler atlattı. Sonrasında kimi zaman üniversiteyi bırakıp çalışma hayatına atılmayı denedi, kimi zaman da siyasi kampanyalarda çalıştı. Finalde Serena izleyiciyi şaşırtacak. Her daim sosyetenin gözdesi olan Serena son bölümde de bu özelliğini koruyacak.
Modacı Blair Waldorf (Leighton Meester): Okulun yöneticisi, düzenli tertipli, fettan bir lise öğrencisi olarak diziye başlayan Blair altı sezonda çok değişti ve annesinin moda evinin başına geçti. İlk yıllarda pek de hoşlanmadığı Chuck ise kavuşamadığı hayatının aşkına dönüştü. Bakalım finalde ne olacak?
Yazar Dan Humphrey (Penn Badgley): Dışlanan, yüksek tabakadan gelmeyen yeni çocuk olarak diziye başlayan Dan altı sezondan en kârlı çıkan isim. İçine girdiği çevrede olan bitenleri yazarak dikkatleri üzerine çeken Dan hem arkadaşlarının korkulu rüyası hem de çok satan bir roman yazarı oldu. Son olarak New Yorklu dostlarının hayatlarını anlatan hikayelerini Vanity Fair'e ve Nate'in gazetesi The Spectator'a satıyordu.
İmparator Chuck Bass (Ed Westwick):
Dizinin başında her türlü kötü yola düşmeye meyilli tam bir asi genç olan Chuck, babasının parasıyla kendini içki ve bol bol sevgiliye boğdu. Başına gelen kötü her şeyden babasını sorumlu tutan Chuck, onu alt etmeye and içti ama finale kadar bu konuda büyük bir ilerleme gösteremedi. Finalde babasını yıkmayı başaracak mı?
Medya Patronu Nate Archibald (Chace Crawford): Blair'in ilk aşkı ve okulun en yakışıklı öğrencilerinden olan Nate önemli bir ailenin oğluydu. Ne var ki babasının adı bir skandala karıştı ve Nate ailesinin zor durumda olduğu günler yaşadı. Altıncı sezonda ise o artık Gossip Girl'e rakip olacak The Spectator adlı bir internet gazetesinin patronuydu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hoşçakal Dedikoducu Kız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN