Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik sanatseverlere görsel şölen

Oyun hamurlarından heykel yarışmaları, Keloğlan temalı resim çalışmaları, tiyatro oyunları, müzikaller, masal dinletileri... Çocukların sanatla tanışması için önümüzdeki günlerde birçok etkinlik var

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Hamurdan hayaller yarışıyor
Oyun hamuru markası Play-Doh, bu yıl dokuzuncu kez çocuklar için bir Hamurdan Hayaller Yarışması düzenliyor. Miniklerin heykelciklerinin değerlendirileceği yarışmanın jüri üyeleri arasında; moda tasarımcısı Arzu Kaprol, ressam Bedri Baykam, tasarımcı Derin Sarıyer, ünlü fotoğrafçı Nihat Odabaşı ve Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölüm Başkanı Vedat Somay gibi Türkiye'nin farklı sanat dallarından isimler yer alıyor. Yarışmada eğlenceli oyun hamuru setleriyle minik heykeller üretilecek. Dört-yedi yaş arasındaki çocukların katılımına açık olan Hamurdan Hayaller Yarışması'na başvurmak için çocukların Play-Doh oyun hamurlarıyla yaptıkları yaratıcı şekillerin fotoğrafını çekip www.hamurdanhayaller.com'a yüklemek veya info@hasbro.com.tr'ye e-mail olarak göndermek yeterli. Kazananların 29 Mart'ta açıklanacağı yarışmada, her yaş kategorisinde birinci olanları 'boylarınca oyuncak ödülü', ikinci ve üçüncüleri ise Play-Doh'dan sürpriz hediyeler bekliyor. Yarışmadaki en yaratıcı çocuğu bekleyen büyük ödül ise iPad Mini! Yarışmaya katılımlar, 17 Mart'a kadar devam edecek.

Oyuncak müzesi çocukları bekliyor
İSTANBU L Oyuncak Müzesi, çocuklar için birbirinden ilginç seçeneklerle dolu. Programda çok sayıda etkinlik var. Müzede yarın çocuklar, Nâzım Hikmet ve onun Kız Kulesi ile ilgili hikayesinden yola çıkarak resim yapacak. 17 Şubat Pazar ise Keloğlan'la ilgili resimler yapılacak. Ayrıca tahta boyama atölyesi, hikaye okuma günleri, bez bebek yapımı gibi çok sayıda farklı hikaye de müzede çocukları bekliyor. Ancak etkinliklere katılım için önceden arayıp rezervasyon yaptırmak şart. Müzenin detaylı programı için, 0 216 359 45 50-51 aranabilir. (www.istanbuloyuncakmuzesi.com)

Minik kaşifler buraya
İSTANBUL Beyoğlu'ndaki Akbank Sanat'ta, 16 ve 23 Şubat cumartesi günlerinde İçerisi Dışarısı başlıklı bir tiyatro oyunu, çocukları bekliyor. Kubilay Çamlıdağ ve İpek Türktan Kaynak'ın rol aldığı oyun, dünyayı gezen bir kaşifin ve odasında dünyayı gezmeyi planlayan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. İçerisi Dışarısı, Londra'da Polka Tiyatrosu'nun Abbey Çocuk Merkezi'ndeki ailelerle yaptığı ortak atölye çalışmaları sonucu oluşturulmuş. Biletler tam 6 TL, indirimli 3 TL. (www.akbanksanat. com)

Nâzım Hikmet'le erken yaşta tanışalım
NÂZIM Hikmet'in yaşamından kesitler sunan bir sergi, çocuklara ve gençlere ünlü şairimizi tanıma şansı sunuyor. Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ın Nâzım Hikmet'in doğumunun 111. yıldönümü için düzenlediği 'Alnımın Çizgilerindesin Memleketim- Nâzım Hikmet'in Yolculuk Fotoğrafları Sergisi', şairin "Rüyalarımın memleketi," diye adlandırdığı Moskova'ya üçüncü gidişinden sonraki 1951-1963 yılları arasındaki fotoğraflarını kapsıyor. Sergi 28 Şubat'a kadar İstiklal Caddesi'nde bulunan Yapı Kredi Kültür Merkezi'nde görülebilir. (www.ykykultur.com.tr)

Opera ve klasik müziğe merhaba
İŞ Sanat'ta çocukları opera, bale ve klasik müzikle tanıştırmayı amaçlayanlar için bir etkinlik var. Çocuklar için Öylesine Bir Dinleti, hem klasik müziğe kulak alıştırıyor hem de onlara masal anlatıyor. İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik yazılan oyun, eğlendirerek çocuklara hoşça vakit geçirtmeyi amaçlıyor. Oyunun tamamında yer alan opera ve müzikallerden seçilen masallaştırılmış şarkılarla aryalar, çocuklara tiyatral bir anlatımla sunuluyor. Murat Göksu'nun yazıp yönettiği oyunda Nazlı Deniz Boran, Deniz Likos, Ahmet Baykara, Zafer Erdaş, Gökhan Ürben rol alıyor. 17 Şubat'ta saat 15.00'te başlayacak oyunun tam biletleri 20 TL, indirimli ise 15 TL. (www.issanat.com.tr)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik sanatseverlere görsel şölen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN