Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paylaşmayı sevenlerin hayvanıdır kedi

... Kedi, kendi varoluşunun başlı başına bir mutluluk kaynağı olduğu inancındadır, ödün vermez. Nankör sayılması bu yüzdendir sanırım. Almaktan çok paylaşmayı sevenlerin hayvanıdır kedi. Uyudu mu kinini de unutur..." Tomris Uyar - Gündökümü.

Giriş Tarihi: 17.2.2013
CAVİT
Sekiz yaşında, erkek. Kendini kedi olarak görmediği kesin. Bir ara Bobo adında bir kaplumbağa arkadaşı vardı. Dedesi Uğur Vardan olduğundan galiba, film izlemeyi sever. Eğer kumanda kayıpsa bilin ki Cavit üzerine yatmıştır. Son zamanlarda da kitaplığa dadandı. Bir 'entel' olma hali var. Eskiden seyahate gitmek için hazırlanırken, çaktırmadan çantalara işeme huyu vardı. Şimdilerde çok geveze. Koltuklarda kıvrılıp uyumayı çok seviyor. Hele hele bir insan sıcaklığı da hissederse değmeyin keyfine. İnsan dediysek, yabancılardan hiç haz etmez, tanıdık birileri olsun ister yanında. İlgi gösterene sevdirir kendini ama tedirgin olanlarla uğraşmak en büyük zevklerinden biridir.

YENGEÇ
Altı yaşında, dişi, belindeki sakatlık nedeniyle ufacık, tefecik. En belirgin özelliği şımarıklığı. Her tür hamur işine çok meraklı. İstediğini yaptırmayı son derece iyi biliyor. İstemediği bir şey olursa dört ayağıyla el yüz parçalamaya başlaması ise an meselesi.

KİRLİ
Dişi, üç yaşında. Pasif direnişçi ve sevgi dolu. Ani bir pati darbesiyle nesneleri havaya fırlatıp sonra kırılmalarını izliyor. Yenilebilecek her şeyi yese de en sevdiği şey tavuk eti ve çilekli yoğurt.

DUBİ
Erkek, üç yaşında. Yumuşak başlı, yorganın altına girmenin yolunu hep buluyor. Temizlik yapılırken bezlere saldıran Dubi, evin içinde maraton yapmaya ve siyah zeytine bayılıyor.

KELEBEK
Erkek, 18 yaşında. Yaşın da verdiği bir olgunlukla olsa gerek, kendinden ve yerinden son derece emin, başka kedileri hiç umursamıyor. En kötü huyu ve en sevdiği şey aynı: İnsanı bir saniye bile yalnız bırakmıyor, her an temas halinde. Ayran ve peynir düşkünü.

PERİ BAL
Yedi yaşında, dişi. Dünyanın en korkak kedisi olabilir. Kapı çaldığı anda ortadan yok olur, gelenler gidene kadar da imkan yok bulamazsınız. Acıktığı anda avaz avaz bağırmaya başlar, yaş mamayı çok sever.

MAYA
Yeryüzünde kalan en son Amazon'un ruhuna sahip altı yaşındaki bu dişi en çok oyun oynamayı seviyor. En kötü huyu hırsızlığı (ciklet, çikolata ambalajları, fındık, ceviz, çorap, her türlü toka, kalem) ve misafir sevmemesi. Balık, roka, peynir ve muzlu pudingi ise seviyor.

BADU
Yedi yaşında, dişi. Evde küçük bir kaplan yetiştirildiğini hatırlatacak kadar yırtıcı ve vahşi olabiliyor. Acıkınca kitap yiyor. Papağan gibi omuza tünüyor ve her türlü peyniri çok seviyor.

KIVRANÇ TATLITUĞ
Sokak kapısının her açılışında, hatta zilin her çalışında kapı önüne koşup kıvranmaya başlayan iki yaşındaki bu oğlanın sokaktan geldiği zamanki adı Sarı Şero'ydu. Sonra altı ay boyunca yalanarak pırıl pırıl oldu, kilo aldı, sınıf atladı, adını değiştirdi. Evin ondan önceki sahiplerine saygı göstermemek ve dişini geçirdiğini korkutmak en kötü huyu. Aslında çok uysal ve sevecen. Yaş mamaya bayılıyor ve balık gibi, doyma hissi yok.

LATTE
18 aylık ve dişi. Son derece uysal ama hareketli bir evde yaşadığı için uyku düzeni yok. Sabahın beşinde faresiyle insanları uyandırabiliyor. Bir de küçük çocuklardan korkuyor Renkli peluş farelere bayılıyor; faresini nereye atarsanız atın, bulur getirir. Bir daha atmanız için anlamlı anlamlı bakar. Mamasından vazgeçmez. Evde pişen balık bile umurunda değil. Sadece meyveli yoğurda zaafı var.

FISTIK
11 aylık bu küçük hanım çok hareketli ve oyuncu. Ayrıca obur. Sürekli ısırıyor, çanta ve ayakkabı düşmanı. Saklambaç ve yakalamaca oynamayı, pırasadan havuca, zeytinden cipse her türlü yiyeceği seviyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paylaşmayı sevenlerin hayvanıdır kedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN