Yeni Galaxy'nin şimdilik rakibi yok

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Samsung, birkaç gün önce uzun süredir beklenen telefonu Galaxy S4'ü tanıttı. Peki telefon beklentileri karşıladı mı ve öncülü Galaxy S3'ün piyasadaki başarısını yakalamayı başaracak mı? S4'ü aynı segmentteki üç büyük rakibi iPhone 5, HTC One ve Nokia Lumia 920'yle karşılaştırarak bu soruya yanıt aradık.
Sektörün daha büyük ekranlara yöneldiği bu dönemde; S4, 5 inçlik ekranıyla başta 4 inçlik iPhone 5 olmak üzere üç telefona da üstünlük sağlıyor. 1920x1080'lik ekran çözünürlüğü de iPhone 5 ve Lumia 920'den üstün.
Dört telefon arasında yalnızca S4'e microSD kartla hafıza takviyesi yapılabiliyor.
S4'ün 2600 mAh'lik pil ömrü, üç telefondan da üstün. Hatta iPhone'un neredeyse iki katı.
S4'ün ana kamerası 13 MP. Üstelik kamera saniyede 25 kare çekebiliyor. iPhone 5'in ve Lumia 920'nin 8, HTC One'ınki ise 4 MP.
Samsung'un telefonu 8 çekirdekli işlemciye sahipken, HTC One 4, iPhone 5 ve Lumia 920 çift çekirdekli işlemci taşıyor.
S4, bizi rutine hapsetmeyip yeni özelliklerle de tanıştırıyor. Örneğin Smart Scroll özelliği sayesinde telefona dokunmadan göz veya yüz hareketleriyle bir sonraki fotoğrafa, paragrafa geçebiliyorsunuz. Smart Pause ise yüzünüz telefondan uzaklaştığında izlediğiniz video duraklıyor.
Kısacası S4, rakipleri arasında en büyük ekrana, en hızlı işlemciye, en güçlü pile ve en yüksek çözünürlüklü kameraya ve en yenilikçi özelliklere sahip. Samsung'un pazarlama başarısı da hesaba katılırsa, telefonun başarıya ulaşmasının önünde bir engel gözükmüyor. Tabii henüz açıklanmayan satış fiyatı da önemli bir faktör olacak.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Galaxy'nin şimdilik rakibi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN