Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelecekten mektup yazın

17 yıllık başarılı kariyerini elinin tersiyle iterek sıfırdan bir hayat kuran kişisel gelişim danışmanı Gamze Sağıroğlu "Dibe vurup yukarı çıktım, şu an çok mutluyum," diyor ve hayatını değiştirmek isteyen okurlarımıza küçük sırlar veriyor

Gamze Sağıroğlu 38 yaşında genç ve güzel bir kadın. Kendisiyle konuşurken hayatın anlamını çözmüş, adeta Nirvana'ya ermiş biriyle konuşuyor gibi hissediyor insan. Ancak bu ruh haline kavuşması pek kolay olmamış. Üniversite yıllarında çalışmaya başlayıp 17 yılda oluşturduğu başarılı finans kariyerine rağmen bir gün çok mutsuz olduğunu fark etmiş Sağıroğlu. Ve bir anda basmış istifayı. "Şunu fark ettim: Hep maske takıyoruz hayatta. Ben maskemden kurtulup artık kendim olmak istedim. Çünkü bir şey olmak zorunda değilim, neysem oyum," diyor. Beş parasız kaldığı zamanlar olmuş, dibe vurmuş kendi tabiriyle. Ama hayallerinin peşini bırakmamış. Sonunda da insanların hayatlarına dokunabilen başarılı bir kişisel gelişim danışmanı olmuş. Son olarak çıkardığı, Kadının İnce Çizgileri kitabında ilginç hayat hikayesini okuyabilirsiniz. Biz bu haberde kendisinden, hayatında memnun olmadığı birtakım şeyleri değiştirmek isteyen okurlarımız için tavsiyeler aldık...

MUTLULUĞU PAYLAŞMAYA NİYET EDİN
Gerçek aşkı yaşamanın yolu, öncelikle kendimizi keşfetmekten ve sevmekten geçer. Aşk her yerde, eğer görmeyi seçersek...
Sonsuz aşkı keşfettiğimizde, erkek ve kadın bir bütünü tamamlayan iki parça... Bununla birlikte kişi önce kendi tam ve bütün halinin bilincinde olmalı. Eşlerin birbirini değiştirmeye çalışması zaman kaybı.
Birinin bizi sevmesi, değerli bulması için bir maske takmak doğru değil. Bu, geçici ve sonu hüzünle biten ilişkilere sebep oluyor. İlişkide beklenti ortadan kalktığında her iki taraf da zihinsel olarak özgürdür. Zaten biri size gerçekten değer veriyor, seviyorsa, sizi kendiniz olarak sevecektir.
Düşüncelerimiz, ilişkilerimizin kaderini belirler. Eğer ilişkimizi mutluluğu paylaşmayı niyet ederek, kendimizi ve eşimizi olduğu gibi kabul ederek yaşarsak, aşk sürekli olabilir.
Cinsel anlamda birleşmenin bir çift için çok büyük değeri vardır. Eğer yukarıda bahsettiğim dönüşümü gerçekleştirmişseniz, eşinizle yaşayacağınız cinsel birleşme, bütünleşmeyi ve kaliteli bir yaşamı beraberinde getirir. Çünkü artık birlikte olduğunuz kişiyle bilinç boyutunda, mükemmel uyum ve sonsuz aşkın farkındalığı vardır.

STRESİ İYİ YÖNETİN
Bizler hep dışarıdan onaylanmaya ihtiyaç duyuyoruz. İşte insanın bütün hayatını bitiren o. Olduğunuz gibi olun.
Stresi iyi yönetin. Stresin kaynağı genellikle korku oluyor. Örneğin insan ilişkilerinde kaybetme korkusu oluyor bu. Yetersizlik korkusu, başarısızlık korkusu... Bu korkuları duyduğumuz zaman bedensel olarak bir savaşma haline geçiyoruz. Savaşmaya başlayınca da doğal halimizden çıkıp başka biri oluyoruz.
Hayat yolu dümdüz değil, kıvrımlı. Farklı olaylara farklı bakış açısı geliştirirsek her şey daha kolay oluyor.
"Geçmişte yaşadığınız negatif olaylar yüzünden geçmişe saplanıp kalmayın. Geçmişten gelen yanlış kayıtları, yani kafanızdaki kalıpları değiştirmeye çalışın."

ADIM ADIM İLERLEYİN
Önce önünüze beyaz bir kağıt alıp hayatınızın unsurlarını o kağıdın üzerine yerleştirin. Böylece şu anki durumunuzu görürsünüz.
Sizi en çok rahatsız eden şey neyse, onu değiştirerek başlayın işe.
Hayal kurun. Hayallerinizi yazın.
Madde madde plan yapın.
Emek harcayın ve risk alın. Bir şeye karar veriyorsanız bir bedel ödersiniz. Mesele, bu bedeli ödemeye razı olmaktır.
Büyük hedefe ulaşmak için önce küçük hedefler koyun.

GELECEKTEN MEKTUP YAZIN
Her gün, yaşadığınız harika anları not edin.
Hedeflerinize giderken, her adım için zaman sınırı koyun.
Hayal ettiğiniz şeyi gözünüzde canlandırın. O zaman hazırlık yapmaya başlarsınız.
Canlandırma yapabilmenin en iyi yolu meditasyondur.
Korkularınızı yazın. Bazılarının gerçekçi olmadığını göreceksiniz ve elenecekler.
Kendinize gelecekten mektup yazın. O zaman keşkelerinizi tamir etme şansı yakalıyorsunuz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelecekten mektup yazın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN