Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vahşi Osha, Türk yemeklerine bayıldı

Aynı zamanda müzisyen de olan, ünlü Taht Oyunları dizisinin oyuncularından Natalia Tena, İstanbul ve Ankara'da konser vermek için mayısta Türkiye'ye geliyor. Fakat bu, Tena'nın ilk Türkiye ziyareti değil. BBC'de yayınlanacak bir dizinin çekimleri için Bursa'ya da gelmiş

İngiliz yazar George R. R. Martin'in, Buz ve Ateşin Şarkısı / A Song of Ice and Fire adlı serisinden televizyona uyarlanan Taht Oyunları / Game of Thrones adlı dizi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de merakla takip ediliyor. Dizinin merakla beklenen üçüncü sezonu, CNBC-e'de, yaklaşık bir ay önce başladı. Böylece fanatiklerinin uzun bekleyişi de sona erdi. Dizideki macera tüm hızıyla devam ederken, dizinin Türkiye'deki fanatatiklerine bir müjde vermek isteriz: Dizide Osha karakterini canlandıran ve aynı zamanda bir müzisyen olan Natalia Tena, mayıs ayında, grubu Molotov Jukebox ile birlikte Türkiye'ye geliyor. Babylon Soundgarden Festivali kapsamında 25 Mayıs'ta İstanbul'da, 26 Mayıs'ta ise Ankara'da ünlü Kings of Convenience grubundan önce konser verecekler. Ayrıca Tena, BBC için çekilen ve bu yıl içerisinde gösterilecek Our Men adlı bir dizide de rol alıyor. Üstelik dizinin bir bölümü de Bursa'da çekilmiş. Biz de kendisiyle görüşme fırsatı yakaladık.

ŞANSIM YAVER GİTTİ
Taht Oyunları, Natalia Tena'nın büyük bir izleyici kitlesinin karşısına çıktığı ilk proje değil. Tena, Harry Potter serisinde de Nymphadora Tonks karakterini canlandırıyordu. Her ne kadar biz ona rol aldığı projelerden aşina olsak da Tena'nın müziğe olan ilgisi, oyunculuk kariyerinden çok uzun yıllar önce başlamış. Tena, "Müzik tutkum daha çok küçükken, üç-dört yaşlarımda başladı. Anneme, bana piyano dersi aldırması için neredeyse bir yıl boyunca yalvardığımı hatırlıyorum. Annem, bu konuda ne kadar ciddi olduğumu ve müziği ne kadar çok sevdiğimi anlayınca ikna oldu. Böylece benim de müzik maceram başladı," diyerek hatırlıyor o günleri. Tena, tutkuyla başladığı müzik kariyerinin aksine, oyunculuk kariyerinin başlamasını şansına bağlıyor: "Oyunculuk kariyerimde, eğitim aldığım okulun büyük etkisi var. Sanata değer veren bir okulda eğitim aldığım için şanslıydım. Bir gün drama öğretmenim beni sigara içerken yakaladı. Ama beni cezalandırmak yerine, o hafta sonunda düzenlenen seçmelere zorla gönderdi. O seçmelerden de About a Boy (2002) adlı filmden ilk rolümü alarak döndüm." Tena'nın şansı uzun süre devam etmiş; hala devam ettiği de söylenebilir. Tena, Harry Potter macerasını 'destansı' sözüyle özetliyor ve birçok inanılmaz oyuncu arasında, Harry Potter setinde, kendini nasıl değersiz hissettiğini anımsıyor. Gelelim Natalia Tena'nın Taht Oyunları macerasına. Bütün Buz ve Ateşin Şarkısı kitaplarını okuduğunu anlatan Tena, hikayeden çok etkilendiğini gizlemiyor. Hikayeyi vahşi, bir o kadar da insani bulduğunu anlatan Tena, serinin yeni kitaplarını okumak için de sabırsızlananlardan...

OKYANUSTA BİR DAMLAYIM
Hem müzik hem de oyunculuk kariyerini sürdüren Natalia Tena, şimdiye kadar bu iki işi bir arada götürmekte zorlanmadığını söylüyor. "Ama," diyor: "İşler artık değişiyor. İki mecradaki çalışmalarım da artmaya başladı. Bu biraz yorucu olabilir." Tena, "Tüm dünyada tanınır hale gelmek, konser organizatörlerinin size olan ilgisini artırdı mı?" diye sorduğumuzda ise basıyor kahkayı. "Tüm dünyada mı?" diye tekrarlıyor ve ekliyor: "Ben tüm okyanusta sadece bir damlayım."

BURSA'DAN DÖNERKEN PANTOLONUM KAPANMIYORDU
Natalia Tena, İstanbul ve Ankara'ya geleceği için çok heyecanlı. Fakat bu onun ilk Türkiye ziyareti olmayacak. Bu sene içerisinde Bursa'yı ziyaret etmiş. Hem de BBC'de bu yıl yayınlanacak Our Men adlı komedi dizisinin çekimleri için. Dizide Robert Webb, David Mitchell, Susan Lynch ve Micheal Smiley gibi yıldızlarla birlikte rol aldığını anlatan Tena, yapımın İngiltere Dışişleri Bakanlığı hakkında olduğunu anlatıyor. Tena, Bursa'ya da hayran kalmış. "Camileri ve kapalıçarşıyı birçok kez gezdim," diyen Tena, yemekleri çok beğendiğini de gizlemiyor: "Bursa'dan dönerken pantolonumun düğmelerinin kapanmadığı fark ettim."

SİBEL KEKİLLİ İYİ İŞ ÇIKARIYOR
Bilenler bilir, Natalia Tena, Taht Oyunları dizisinde Duvar'ın kuzeyinden gelen bir vahşiyi canlandırıyor. Fakat Osha adlı bu karakter, uzun zamandır Stark ailesine hizmet ediyor ve Stark'ların genç üyelerini koruyor. Tena, karakteriyle ilgili sorumuza, "Osha'nın tarzı ve yetenekleri hoşuma gidiyor," cevabını veriyor ve devam ediyor: "Role hazırlanırken Osha'nın vahşi bir ormanda yaşayan bir rakun olduğunu hayal ettim. Bu, karaktere aksan vermemde bana yardımcı oldu." Bilindiği üzere Taht Oyunları dizisinde rol alan isimlerden biri de Sibel Kekilli. Natalia Tena, Kekilli ile ilgili, "Maalesef kendisiyle tanışamadım çünkü çok farklı karakterleri canlandırıyoruz. Ama dizide çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim. Umarım gelecek bölümlerde tanışma fırsatımız olur," diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vahşi Osha, Türk yemeklerine bayıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN