Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık daha çok kitap okuyor, haberleri de seyrediyoruz

İnanmayacaksınız ama Cicişler ciddiyet kararı aldı. Seksi kız kardeşler Esra ve Ceyda Ersoy namıdiğer Cicişler, geçtiğimiz haftalarda trafik polisiyle yaşadıkları kavga ile gündeme gelmişti. Cicişler bu işten ders çıkarmışa benziyor. İkili "Haberleri izliyoruz, ders alıyoruz, kitap okuyoruz," diyor

Bundan beş yıl önce Türkiye, Cicişler olarak bilinen Esra ve Ceyda Ersoy kardeşlerden habersizdi. Esra Ersoy, üniversiteyi yeni bitirmiş, Ceyda Ersoy da üniversiteyi yeni kazanmıştı. Durum böyle olunca, iki kardeş İstanbul'da bir ev tuttu. Mersinli bir ailenin çocukları olan kardeşler, günlerini spor yaparak, güzellik salonlarına giderek ve İstanbul'u öğrenerek geçiriyordu. Derken kız kardeşlerden Esra Ersoy, çapkınlık yapan erkek arkadaşını kıskandırmak için Güzel ve Dahi adlı televizyon programına katıldı. Programda yaptığı çılgınlıklar, erkeklere çektirdikleri dikkat çekince, dizi projeleri, TV programı sunuculukları, reklam oyunculukları arka arkaya geldi. Twitter'da ve YouTube'da birbirinden seksi klipler ve fotoğraflar yayımladılar. Çoğu kez de yaptıkları projeler, aşkları ya da ilginç açıklamaları gündeme taşıdı onları. Bu birkaç yıl içinde herkesin tanıdığı iki isim oldular ve hayatları kökten değişti. Birkaç hafta önce Esra Ersoy'un trafik polisiyle takışmasıyla bir kez daha gündeme geldiler. Biz de Esra ve Ceyda Ersoy'u bu kez ciddiye aldık, ailelerini, bu işlere nasıl başladıklarını, neler yaptıklarını ve hedeflerini sorduk. Şimdiden uyaralım bu röportajda karşınızda alıştığınız aptal sarışın kızları değil, hayatlarını toparlamaya karar vermiş iki kardeşi bulacaksınız.

YASAK OLAN İLGİ ÇEKİYOR

- İstanbul'a ne zaman geldiniz, nasıl başladınız bu işlere?
- Ceyda E: Ben Bilkent'te işletme okuyordum, sonra tekrar sınava girdim. İstanbul Kültür Üniversitesi Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümü'ne geldim. Esra da benimle geldi.
- Esra E: Ailemiz Ataköy'de ev kiraladı. Ailem bana 'Sana bir butik otel açalım, kendi işini yap, kimsenin işinde çalışma,' diyordu. Ailemiz, asla bizi medyada görmek istemezdi. Babam ticaretle uğraşıyor, annem ev hanımı. Dayılarım, amcalarım hanımlarını asla çalıştırmazlar, çocuklarını da başkasının işinde çalıştırmazlar. Çocuklar ya aile işinde çalışır ya da kendi işini kurar. Mersinliyiz biz. Her şehrin bir sosyetesi olur ya, biz de Mersin'de öyleydik. Onlar bu camiada olmamızı hiç istemedi. Biraz da kırgınlar bu yüzden. İlk gördüklerinde şok geçirdiler. Kardeşimin okulunu iptal edip, bizi Mersin'e almayı düşündüler. Çevreden ailemize, 'Sizin kızınız çok güzel, güzellik yarışmasına katılsın,' dediklerinde ailemiz, 'Bizim kızımız güzellik yarışmasına katılamaz,' derdi. Ben de 'Niye katılamıyorum ya?' diye düşünürdüm. Yasaksa daha çok ilgi çekiyor.
- İyi bir eğitim almanızı istemişler sanırım.
- E. E: Eğitime önem veren bir ailedir. Ailemize çılgın ruhumuzu çaktırmazdık. Ne kadar eğlence meraklısı olduğumu bilseler, beni şehir dışına okumaya göndermezlerdi.
- C. E: Esra mesela tiyatro okumak istiyordu. Bunu konuşmamız bile söz konusu değildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Artık daha çok kitap okuyor, haberleri de seyrediyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN