Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın dişli uyuşturucu satıcısı

İkili / 2 Guns filminin yıldızı Denzel Washington gizli görevde çalışan uyuşturucu satıcısı rolünde. Oscar ödüllü aktör, rolü için takma altın dişler kullandı

Giriş Tarihi: 11.8.2013
Geçen hafta ülkemizde de vizyona gire Zorlu İkili/2 Guns filminin en önemli özelliklerinden biri iki başarılı aktörü yan yana getirmesi oldu. Denzel Washington ve Mark Wahlberg. Film, Şirinler 2 / The Smurfs 2 ve Wolverin / The Wolverin gibi filmleri geride bırakarak 27.4 milyon dolar gibi yüksek hasılat elde etti. Zorlu İkili, tuzağa düşürülen ve mecburen birlikte hareket etmek zorunda kalan iki gizli görev ajanının hikayesini anlatıyor. İlk kez komedi ve aksiyon unsurlarını içeren bir filmde rol alan Denzel Washington, filmin başarısından memnun. Oscar ödüllü Washington ve Mark Walhberg ile çok beğenilen filmleri ve birlikte çalışmaları üzerine bir söyleşi yaptık.
- Zorlu İkili aksiyonun bol olduğu oldukça tempolu bir film. Bu tarz filmlerde önceden sahne hazılıkları yapılıyor mu, yoksa doğaçlama sahneler de var mı?
- D. Washington:
Doğaçlama kesinlikle çok daha fazla...
- M. Wahlberg: Daha önce yönetmenimiz Baltasar Kormakur ile Contraband / Son Vurgun'da (2012) beraber çalıştık. Benim nasıl bir oyuncu olduğumu biliyordu. Yani doğaçlamanın oyunculuğumun büyük bir parçası olduğundan haberdardı. Doğaçlama, senaryoya sadık kalındığı sürece sahneleri daha da mükemmelleştiriyor. Bazen Denzel, bir sahnede bana bakıp 'Gerçekten biraz önce bunu dedin mi?' diye sorardı. Denzel için sette doğaçlama yapmak yeni bir deneyimdi.
- Birlikte ilk çalışmanız ve uyumunuz beğenildi. Sizin için beraber çalışmak nasıl bir deneyim oldu?
- M.W:
Yani onun için 'Kötü bir oyuncu' diyemem (Gülüşmeler). Onu izlemek çok keyifliydi... O harika bir komedi oyuncusu. Ama insanların onu daha fazla komedi filminde görememeleri çok büyük talihsizlik.
- D.W: Hızlı ve bilerek komik olmak benim için yeni bir deneyimdi. Üstünüzde baskı varken komik olmanız hiç kolay bir şey değil.
- Bu film tamamen iki adam üstüne mi kurulu?
- M.W:
Ben ilk defa bir filme bu kadar çok bağlandım. Bu, iki adam ile ilgili... Ne yaparlarsa yapsınlar bu adamlar hem çok komik hem de gerçekçi. Birbirlerinin tam zıddı iki karaktere sahipler ve birbirlerinin güvenini kazanmak zorundalar.

KOSTÜMLERİ ÇOK SEVDİM
- Filmde Denzel Washington'ın karakteri daha olgunken, Wahlberg'ün karakteri daha pervasız gibi. Senaryoyu okuduğunuzda bu size çekici geldi mi?
- D.W:
Wahlberg'ün karakterini pervasız olarak hiç görmedim. Bence hayli mantıklı bir karakter. Çünkü o gördüğünüzden daha derin bir karakter.
- M.W: Aynen katılıyorum.
- Denzel'ın filmdeki karakteri Bobby'nin gömlekleri çok dikkat çekiciydi. Onları nereden buldunuz?
- D.W:
Gizli görevde çalışan bir uyuşturucu satıcısı olarak o tarz giyinmem gerekiyordu. Ve takma altın dişler de kullandım. Bir de şapka... Hepsini çok sevdim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın dişli uyuşturucu satıcısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN