Klima seçerken bunlara dikkat edin!

Giriş Tarihi: 4.5.2014

Klima seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktaların neler olduğunu merak ediyorsanız, sizin için hazırladığımız önerilere dikkate almadan alışveriş yapmayın; konforu yakalayın!

Klimalar yaz aylarının vazgeçilmezi oldu. Artık lüks tüketim de değil, bir ihtiyaç halini aldı. Öyle ki yazın sıcağından bunalanlar serinlemek için klima kullanılıyor. Sizinde henüz bir klimanız yoksa farklı özelliklere sahip klimalardan ihtiyacınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz. Eğer klima almaya karar verdiyseniz ister evde isterseniz de iş yerinde yazın sıcağından serinliğin konforunu sürmek isteyenler için önerilerimiz var. Klima alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, işte dikkat etmeniz gereken önemli noktalar... Eviniz ya da iş yerinizde soğutulması ya da ısıtılması düşünülen alanın ısı kayıplarının ne kadar olduğu önemli. Binanın yapısı en önemli unsur; bunun içinde binanın iç ve dış ortam şartları, klimanızı verimli kullanabilmeniz için araştırılması gereken noktalar. Bunu nasıl hesaplanacağı ise uzmanlara bırakılmalı. Klimayı aldığınız yerin servisinden bu konuda yardım almayı ihmal etmeyin. Ayrıca klimanın nereye monte edileceğini iyi tespit etmek gerek. Ama unutmayın ki klimanın büyüklüğü bu devrede önem arz ediyor. Çünkü evinizin metrekaresine göre bir klima almalısınız.

SERVİS HİZMETİNE DİKKAT EDİN
Doğru klimayı almak için teknik ekibin keşif hizmeti önemli. Klimayı satın aldıktan sonra konforunuzun devam etmesini istiyorsanız, satış sonrası servis hizmetlerinin nasıl olduğunu araştırmanızda yarar var. Teknik ekiplerin klimanızın bakımını her yıl bakması gerektiğini de unutmayın. Bunun içinde en iyi servisi veren firmayı seçmeniz gerek. Tercihinizi yapıp klima aldıktan sonra düzenli olarak klimanın filtrelerinin temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekecek. Eğer düzenli olarak bu değişimi yapmazsanız cihazınızdan verim alamazsınız. Eğer klimanızın performansının düşmesini istemiyorsanız, uzman ekiplerin olduğu bir firma seçin. Hem enerji tüketimi için hem de performans düşüklüğü olmaması için markaların satış sonrası ekiplerinin önemi bu noktada devreye giriyor.

TASARRUF SAĞLAYAN KLİMALAR
Yeni nesil klimalar tasarruf için ideal. Bu klimalar istenilen sıcaklık ayarı ve dış hava şartlarına bağlı olarak yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Nedeni ise daha az güce ihtiyaç duyması. Böylece elektrik tüketimini azaltıyor. Ayrıca eviniz ya da iş yerinizde bulunan bu klimalarla bölge ayarıda yapabiliyorsunuz. Odanızın sağ-sol bölümlerini ya da tümünü seçerek klimanızı daha tasarruflu kullanabilirsiniz. Bu noktada dünyada enerji talebinin artmasından dolayı yüksek enerji tasarruflu klima sistemleri önem kazandı. Enerji tasarrufu sağlayan ileri seviyedeki bu sistemler sayesinde kullanıcılara yüksek faturalarda gelmiyor. Hem sağlığınız için hem de verimli bir şekilde klimanızı kullanmanız için dikkat etmeniz gereken noktalar ise alerji sorunu. Yeni nesil klimalarda, küf yok etme, anti alerjik filtreleme, koku giderme ve hava temizleme gibi sağlığınıza faydalı birçok fonksiyon bulunuyor. Bununla birlikte memnun kaldığınız ısıyı hatırlayıp otomatik olarak ayarlayan klimalar da var. Klima seçerken fonksiyonlarının neler olduğunu detaylı bir şekilde öğrenmeniz de yarar var. Böylece tercih edeceğiniz klimayı daha konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

TOZA VE BAKTERİLERE GEÇİT YOK
Mitsubishi Electric klima sistemlerinin yeni Kirigamine serisi, mevsimsel verimlilik kriterlerine göre, hem ısıtmada hem soğutmada A+++ enerji sınıfında yer alıyor. Az enerji ile güçlü ısıtma performansı sağlıyor. -25 dereceye varan çok soğuk havalarda bile ortamı ısıtıyor. İnsan kulağının neredeyse algılayamayacağı ses seviyesinde çalışarak varlığını unutturuyor. Odada kimse yoksa enerji tasarrufu moduna geçerek tasarruf yapıyor. Ayrıca filtre sistemi havadaki alerjenlere geçit vermiyor ve hava girişi boyunca ortamdaki toz, bakteri, virüs ve alerjenleri yüzde 99'a varan oranda nötralize ediyor. Dolaylı ve doğrudan hava akımı seçenekleri sayesinde hava akımlarının yönü de değiştirilebiliyor. Sıcak bir günde hızlıca serinlemek ya da soğuk bir günde hızlıca ısınmak istediğinizde doğrudan hava yönlendirme ayarını seçebilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Klima seçerken bunlara dikkat edin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN