Erkekler saç bakımında kadınlara rakip

Giriş Tarihi: 15.6.2014

Artık erkekler de kadınlar kadar kişisel bakımlarına dikkat ediyor. Özellikle saç bakımı onlar için ayrı bir önem taşıyor. Birçok ünlü ismin berberi Veysel Şenel, '2014'ün saç trendi jöleli ve kısa saçlar' diyor

Ünlü isimlerin saçlarını emanet ettiği Salon Veysel'in sahibi Veysel Şenel erkeklerin saçlarına artık daha çok önem verdiğini söylüyor. Ünlü erkeklerin jöle ve kısa saçtan vazgeçmediği söyleyen Şenel "Uzun saçın bir daha geri gelmeyeceğini düşünüyorum" diyor. Şenel ile erkek saç trendlerini ve kişisel saç bakımını konuştuk.

-Erkeklerin saç modasıyla arası nasıl sizce?
- Moda, insanın kendisine bakmasıdır. Her kadının bir şekilde kendisine baktığını düşünüyorum. Ama artık erkekler de kendilerine çok iyi bakıyor. Ben de müşterilerime sağlıklarının ve görüntülerinin her şeyden, işlerinden bile önemli olduğunu söylüyorum ve önerilerde bulunuyorum.

-Bu yıl erkeklerde saç trendleri nasıl olacak?
Erkekler kısa saçtan vazgeçmiyor. Eski Amerikan tarzına hızlı dönüş var. Yani kısa ama üstleri uzun modellerden söz ediyorum. Modayı yakından takip eden ve kendine güvenen erkekler ense taşlarını kısa tercih ediyor. Ayrıca Mobikan tarzı gibi değil, ama kullananın rahat olmasını sağlayan kısalıkta saçlar çok moda. Jöle kullanımı yine ünlüler arasında özellikle çok revaçta. Uzun saçın bir daha geri gelmeyeceğini düşünüyorum.

-Erkekler saç bakımına önem veriyor mu?
- Geçmişte soruna odaklanan ürünler olmadığı için, erkekler saç dökülmesini kabullenip, genetik miras olarak sindiriyordu. Ama artık böyle değil. Saç dökülmesinin tedavisi kesinlikle var ve erkekler de bunun farkında. Bu nedenle saç bakımına önem vermeye başladılar. Erkekler artık saçlarını 15 günde bir kestiriyor, saçları için ciddi ürünler kullanıyor, aldıkları şampuanın en iyisi olması gerektiğini biliyorlar. Hatta bu konuda kadınları bile geçiyorlar!

-Saç dökülmesini durdurmanın kesin formülü var mı?
- Tabii ki var. Artık öyle ürünler geliştirildi ki, yoğun bir uygulamayla saç dökülmesine karşı savaşılıyor ve oldukça başarılı sonuçlar alınıyor.

ERKEKLER DE SAÇ BOYATIYOR
-Saç boyatma erkekler arasında yaygın mı?
- Beş sene öncesine kadar ayda bir-iki, taş çatlasa üç kişinin saçını boyardık. Artık haftada en az 10 boya yapıyoruz.

JÖLELİ ÜNLÜLER
Son zamanlarda erkekler arasında yeniden moda olan jöleli saçlar, yıldızlar arasında da revaçta. Gür saç denince akla gelen isimlerden biri de Engin Akyürek. Akyürek dalgalı saçlarına jöle sürenlerden. Kıvaç Tatlıtuğ ise sokağa saçına jöle sürmeden çıkmıyor. Ses tonuyla kadınların favorisi Engin Altan Düzyatan da sarı saçlarına jöleyle şekil vermeyi seviyor. David Bechkam, Robert Pattinson, Brad Pitt, Leonardo Di Caprio ve George Clooney gibi dünyaca ünlü isimlerde saçlarına jöleyle şekil vermeyi tercih edenlerden.

BEYLER BUNLARA DİKKAT!
Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı görünmesi için şunlara dikkat etmelisiniz:
- Günlük vücudunuz için gerekli vitaminleri aldığınızdan emin olun.
- Sürekli tarama saçlarınızda kırılmalara yol açar, saçlarınızı mümkün olduğunca az tarayın.
- Kaliteli tarak ve bakım ürünleri tercih etmelisiniz. Gerekirse bir uzmana başvurabilirsiniz.
- Saçlarınızı sık kestirmeniz de daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.
- Çeşitli bitkisel yağların kullanarak saçınızı gür ve sağlıklı görünüm kazandırabilirsiniz.
- Jöle kullanımlarınızı azaltmalısınız.
- Seçtiğiniz şampuana dikkat edin, olabildiğinizce az kimyasal tüketin.
- Saç boyanızın kesinlikle bitkisel olmasına özen göstermelisiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkekler saç bakımında kadınlara rakip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN