Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'u onlardan takip edin

İstanbul Ajansı, sitesi, tablet gazetesi, radyosu ve gazetesiyle hatırı sayılır bir performans ortaya koyuyor. Yakında web videolarından oluşan İTV uygulamasını da başlatacak

İstanbulla ilgili bilgi ve haberlerin paylaşıldığı bir ajans var: İstanbul Ajansı. Üç yıl önce www.istanbulajansı. com internet adresinden yayın hayatına adım atan oluşum, İstanbul'daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının haberlerini, yatırımlarını ve etkinliklerini halkla paylaşıyor. Sitenin yanı sıra İstanbul Ajansı Gazetesi, İstanbul Ajans�� Tablet Gazetesi ve Radyo İstanbul Ajansı binlerce insana ulaşarak yerel medyaya içerik sağlamanın yanı sıra İstanbul'la ilgili tüm haberlerin kaynağı konumunda. İstanbul Valiliği bünyesinde kurulan İstanbul Ajansı'nın bu geniş vizyonunun arkasındaki isim ise İstanbul Ajansı Yayın Kurulu Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni olan Bekir Kaplan. www.istanbulajansi.com adresinden yayın yapan haber sitesinin lokomotifleri olduğunu ifade ederek, sitenin yerel medyaya ücretsiz olarak günlük ortalama 100 haber sağladığını belirtiyor. Sitenin önemi, verdiği haberler kadar İstanbul'daki bütün kültürel etkinliklerin toplandığı bir havuz olması. Bunun yanında İstanbulla ilgili su kesintileri, değişen otobüs hatları, elektrik kesintileri gibi toplumsal fayda sağlayan duyurularda da site en önemli kaynaklardan birisi. Site günlük 20 bin civarında tık alıyor. Site dışında 12 bin aboneye sahip ve toplamda 20 bin tirajı olan aylık gazete de İstanbul Ajansı'nın lokomotifine takılan katarlardan. Okullara, muhtarlara ve "Ben bu gazeteyi istiyorum" diye arayan herkese ücretsiz olarak gönderilen gazete, İstanbulla ilgili sosyal ve kültürel konuları detaylı şekilde haber olarak sunuyor. Ajansın aylık tablet gazetesi uygulaması ise 251 bin kez indirilmiş. Bekir Kaplan "Kamu yararına olduğu için bir ücret talep etmiyoruz. Tablet gazetede her habere özgü videolar, özel animasyonlar ve İstanbul müzikleri var" diyor.

EN İYİ TAKİPÇİMİZ İSTANBUL VALİMİZ
İstanbul Ajansı'nın en dikkat çeken yayın organlarından birisi ise geçtiğimiz yıl "Şehri Dinleyin" sloganıyla yayına başlayan İstanbul Ajansı Radyosu. 18 farklı cep telefonuna indirilebilen bir uygulamaya da sahip olan radyo, portatif olduğu için istenilen her yerden canlı yayın yapma imkanına sahip. Aynı zamanda liseli gençler arasında en çok dinlenen radyolardan biri. Bunun nedeni de radyonun haftada iki gün okullardan canlı yayın yapıyor oluşu... "Gezegen Mehmet, Afrikalı Ali, Gurbet Altay, Umut Öztürk, Arzu Kaya gibi ünlü radyocular haftalık düzenli program yapıyorlar. Çeşitli radyolardan bu isimler ve bir tür birliktelik oluşturuyoruz" diyen Bekir Kaplan, radyonun bir başarısını da genç muhabirlere bağlıyor. Her okulda en az bir tane genç muhabir ile çalışan radyo, gençleri okullarından verecekleri bir haber olduğunda yayına alarak seslerini duyurmalarını sağlıyor. Kendisi de radyoda program yapan ve her dinleyicisine rakamla bir kod veren Bekir Kaplan 321 kişinin kodu olduğunu ve numarasını söyler söylemez tanıyacak kadar onlarla iletişimde olduğunu söylüyor. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da ayda bir ve her özel günde gençlere radyo aracılığı ile sesleniyor. 26 kişilik bir kadro ile dört farklı yayın kolundan İstanbullulara seslenen İstanbul Ajansı çok yakında 'İTV' adı altında kısa videolardan oluşan yeni bir yayın formatına başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'u onlardan takip edin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN