Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizde ötekileştirme durumu yok

atv'nin Diğer Yarım dizisinde henüz bebekken ayrılmış ikizleri canlandırıyor Gonca Sarıyıldız. Farklı hayatlar yaşayan kardeşlere hayat veren oyuncu, "Hem Esma hem de Zeynep için çok güzel yorumlar alıyorum" diyor

Giriş Tarihi: 17.8.2014
atv ekranlarında yayınlanan ve yaz sezonunun en çok izlenen dizilerinden olan Diğer Yarım'ın başrol oyuncusu Gonca Sarıyıldız. Dizide Esma ve Zeynep adında ikiz kardeşleri canlandıran oyuncu, daha üçüncü projesinde başrolde oynamanın heyecanını yaşıyor. Canlandırdığı karakterleri anlatırken çok heyecanlanan oyuncu, bir yandan da onların yaşadıklarına hüzünleniyor. Gonca Sarıyıldız ile oyunculuk serüvenini, diziyi ve özel hayatını konuştuk...

- Dizi yaz sezonunda ekrana gelen projeler arasından sıyrıldı. Bu başarıyı bekliyor muydunuz?
- Dizi başlamadan önce ilgi göreceğini tahmin ediyorduk. Bu sonuç bizim için şaşırtıcı olmadı. Hikayemiz çok güzel ilerliyor.
- Dizide Esma ve Zeynep adında ikizleri canlandırıyorsunuz. Kendinizi iki farklı karakterde izlemek nasıl bir duygu?
- Diziyi izlerken zaman kendime yabancılaşıyorum. Çünkü tamamen farklı karakterleri ekrana taşıyorum. Kendimi, bazen o anki performansımı değerlendirirken buluyorum, bazen de hikayeye kaptırıyorum.
- Canlandırdığnız karakterlerden Esma örtülü bir kız. Başörtülü halinizi beğendiniz mi?
- Herkes başörtünün bana çok yakıştığını söyledi. Ben de onlarla aynı fikirdeyim.
- İnsanlar, ikiz karakterler Esma ve Zeynep'ten hangisine kendilerini daha yakın hissediyorlar?
- İkisini de çok beğendiklerini söylüyorlar. Hem Esma, hem de Zeynep için çok güzel yorumlar alıyorum.
- Dizi aynı zamanda da bir dramı ortaya koyuyor. Biri anneden, diğeri babadan ayrı yaşamış ikiz kardeşlerin hayatını anlatıyorsunuz...
- İkisi de çok zor dönemler geçirmiş. Anne-baba yokluğuyla büyümüş. Bir tarafının eksik olması çok acı. Kardeşler yıllar sonra karşılaştıklarında aynı hissiyatla birbirlerine yaklaşıyorlar. Zaten sonrasında ailelerini buluşturmaya karar veriyorlar. Ben de senaryoyu okuduğumda ikizlerin yaşadıklarından çok etkilenmiştim.
- Farklı hayatlar yaşayan iki kardeş birbirlerinin hayatlarına hemen adapte olabildi. Dizi bir anlamda önyargıları da ortadan kaldırıyor mu?
- Bu dizi aslında insanların birbirlerine anlayışlı olmaları gerektiğini de gösteriyor. Birbirimizi neden yalnızca farklılıklarla tanımlayalım ve neden ilişkilerimizi bunun üzerine kuralım? Dizimiz hayatın içinden kareler sunuyor. Olaylar hepimizin hayatında olan şeyler; herhangi bir ötekileştirme durumu yok.
- Birbirinden farklı hayatları olmasına rağmen Esma-Tarık ve Zeynep-Poyraz arasında doğan yakınlaşma için ne diyeceksiniz?
- Birbirlerini sevdikten sonra o farkları göz ardı ediyorlar çünkü aynı zamanda çok ortak noktaları var. Ayrıca sevgiyle beraber anlayış ve hoşgörü de geliyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Bizde ötekileştirme durumu yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN