Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sincik'teki rekorun sırrı

Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüzde 95.7 oy oranıyla en büyük desteği Adıyaman'ın Sincik ilçesi verdi. Bir rekora imza atan Sincik halkı, Erdoğan'ı ilçelerinde ağırlamak istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a memleketi Rize'nin Güneysu ilçesinden daha fazla destek veren Sincik ilçesi bir rekora imza attı. 2011 genel seçimlerinde yüzde 92.5 oy oranı ile Türkiye genelinde ilçeler bazında AK Parti'ye en çok oy veren ilçe olan Sincik, 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde de bu geleneği bozmadı.

ERDOĞAN'A TAM DESTEK
10 bin 282 oyun 9 bin 842'sini Recep Tayyip Erdoğan aldı. Selahattin Demirtaş 264 oy alırken, Ekmeleddin İhsanoğlu ise 176 oy alabildi. Sincik halkı yüzde 95.7 oy oranıyla Erdoğan'a destek vererek, rekora imza attı. Adıyaman'a 70 kilometre uzaklıkta bulunan ve balıyla meşhur Sincik İlçesi Bağımsız Belediye Başkanı bile Erdoğan'a destek verenlerden... 30 Mart yerel seçimlerinde BBP'den (Büyük Birlik Partisi) belediye başkanı seçildikten 40 gün sonra istifa eden Bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Korkut, seçim sürecinde Erdoğan'a destek verdi.

"YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTIK"
Bunun partilerüstü bir seçim olduğunu söyleyen Korkut, "Sincik halkı ülkenin kavuştuğu istikrar, kardeşlik, barış ve ekonomik kalkınmayı tercih etti. Seçimler ancak seçmenin iknası ile kazanılır. Seçmen boş vaadlere değil yapılanlara ve yapılacak olanlara bakar. Sincikli ülkenin geleceği için Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasının gerektiğine ikna oldu. Mutluyuz, gururluyuz" dedi. AK Parti'nin ilçe teşkilatının kurulduğu 2001'de partiye üye olan ve geçen yıl ilçe başkanı olan emekli eğitimci 70 yaşındaki Şevket Öksüz, rekorun sırrının vatandaşların birbirlerini ikna etmesinde saklı olduğunu söylüyor. Öksüz, "İlçedeki birçok devlet yatırımı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde geldi. Sincik, ırgat ilçesidir. Halkı bileğinin gücü, alnının teri ile para kazanır. Dinine, örf ve adetlerine bağlı bir ilçedir. İlçe teşkilatımız gece-gündüz kapı kapı dolaşıp çalıştı. Ülkeye, Adıyaman'a ve Sincik'e yapılan hizmetleri anlattık. İlçede yaşayan hemen herkes birbirine yapılan hizmetleri anlatıp, ikna etti. Ve sonuçta bu rekor kırıldı" dedi.

ARTIK ANNELER AĞLAMIYOR
Remziye İnan (62), Ev hanımı: Aylar oldu analar ağlamıyor. Erdoğan anaların gözyaşını barış, kardeşlik çalışmasıyla bitirdi. Barış ve kardeşlik havası herkese rahat bir nefes verdi. Televizyonda şehit asker anneleri, bacıları, eşleri çocuklarının yürekleri yakan ağıtları artık yankılanmıyor. Bunu Recep Tayyip Erdoğan başardı.

Bekir Ayaz (37), Fırıncı:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı gönülden seven insanlarız. Sincik kazanmıştır, Türkiye kazanmıştır. Dünyada ders verilmesi gereken bazı ülke ve onların başkanlarına verilmesi gereken dersi Müslümanlar adına ancak Sayın Erdoğan'ın verebileceğine inandığım için oyumu ona verdim.

Selahattin Ünlü (35), Berber : Sincikli olarak milletin adamı, milletin yiğidini yalnız bırakmadık. Bize yakışanı ülkemize faydalı olanı yaptık.

Mehmet Berk (65), Emekli işçi:
Milli iradenin tecelli etmesinde bu çorbada benimde bir oyla tuzumun olmasının mutluluğunu yaşıyorum.

Abuzer Peker (70), Çiftçi: Güçlü bir ülke olmamızın baş mimarı olan Sayın Erdoğan 12 yıl boyunca bir çok engellemelere rağmen ülkemize hizmet etti. Türkiye 2023 hedeflerine daha emin adımlarla girecek. Bu anlamda Sayın Erdoğan'ın cumhurun reisi olmasının önemini bildiğim için tercihimi ondan yana kullandım.

Ramazan Yolcu (56), Bakkal: Türkiye'yi aydınlık yarınlara daha erken kavuşturacağına inandığım için oyumu Erdoğan'a verdim. AK Parti döneminde ilçemize yapılan hizmetlerden faydalanan bir fert olarak ona teşekkür sunuyorum.

Hüseyin Güllü (54), Emekli: İnadına kardeşlik, inadına barış için Tayyip Erdoğan dedik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincik'teki rekorun sırrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN