Her bölgenin yöntemi ayrı

Giriş Tarihi: 15.9.2011

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için epilasyon gerekli. Ancak, epilasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; tüylerin yapısına göre en uygun ve etkili yöntemi seçmek...

YÜZ BÖLGESİ
Yüz bölgesindeki tüyler, kadınların doğası gereği çok daha incedir. Dudak üstü, yanaklar, kaş ve alın bölgesi vücudun diğer kısımlarına oranla daha hassas olduğu için tercih edilecek yöntemin bilinçli seçilmesi gerekiyor.

ÖNERİMİZ
Tüy sarartıcı ürünler, yüzdeki ince tüyleri görünmez kılmak için birebir. Eğer onları tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız, ağda bantları kullanabilirsiniz. İp, acı verici; ağda ise erken sarkmalara neden olabilir. Dolayısıyla tüy sarartıcı krem işinizi fazlasıyla görür.

BİKİNİ BÖLGESİ
Bikini bölgesi, tüy sorunu konusunda şüphesiz ki kadın vücudunun en problemli bölümü. Tüyler bu bölgede fazlasıyla kalın ve güçlü. Aynı zamanda doku da çok hassas. Bu yüzden ağda gibi yöntemler acı verir.

ÖNERİMİZ
Bu bölge için tıraş en acısız ve en iyi yöntemdir. Çoğu kadın ise acılı olmasına rağmen ağdayı tercih eder. Ancak ağdadan sonra gözenekler açılır ve cilt, enfeksiyonlara karşı açık hale gelir.

KOL-BACAK
Geçici birçok yöntem arasında en popüler olanı ağda, bu bölgede tüyler dışında ölü deriden de kurtulmanızı sağlar. Kalıcı bir çözüm için, uzmanlarca uygulanan lazer ya da iğneli epilasyon seçeneklerinden birini uygulayabilirsiniz.

ÖNERİMİZ
Bu bölgeler için en etkili yöntem, ağdadan sonra epilatör. İşlem, ağdadan daha acılı ve süreci daha uzun olmasına rağmen, her an uygulanabilmesi ve daha temiz sonuç vermesi açısından avantajlı bir seçenek. Üstelik tüyleriniz fazla uzamadan onları ortadan kaldırma imkanı da sunuyor. (Cosmopolitan)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her bölgenin yöntemi ayrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN