dönemi başladı

(TEB) Genel Sekreteri Harun Kızılay, bugünden itibaren zorunlu olan sisteminin sorunsuz çalıştığını, olumsuz geri bildirim almadıklarını bildirdi.

Giriş Tarihi: 15.1.2013 14:35 Güncelleme Tarihi: 15.1.2013 15:32

Harun Kızılay, sisteminin işleyişini bütün il ve ilçelerde yakından takip ettiklerini söyledi. İzmir'de bazı hekimlerin sisteme girişte çalıştıkları kurumdan kaynaklanan sorun yaşadıkları duyumu ulaştığını ancak bunu doğrulatamadıklarını ifade eden Kızılay, ''Sistem sorunsuz çalışıyor, olumsuz bir geri bildirim almadık'' dedi. Kızılay, şunları kaydetti:

'' olarak e-reçete sistemini destekliyoruz ancak bazı eksikliklerin giderilmesini de bekliyoruz. Geçmişte karşılaştığımız aksaklıklar bizi bu konuda ihtiyatlı olmaya itiyor. (SGK) Medula sisteminin düzenli çalışmasını sağlamalı ve piyasada bulunmayan ilaçlar güncel olarak sistemden ayıklanmalıdır. Bu çalışmaya destek olmaya hazırız.''

''HEKİMLER ŞİFREYLE GİRİYOR''

Hekimlerin büyük çoğunluğunun sisteme şifreyle girdiğini ancak bunun hukuki boşlukları olduğunu vurgulayan Kızılay, ''En kısa zamanda hekimlerin sisteme şifre yerine e-imzayla girmesine yönelik çalışmalar tamamlanmalıdır'' dedi.

BAKANLIK DA UYARMIŞTI

, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan şifre alıp hastaların ilaçlarını sadece e-reçeteye giren hekimleri uyarmıştı. Bakanlığın uyarısında, hekimlerin reçeteleri e-reçeteyle düzenlemeleri istenmiş ancak SGK'nın sisteminden alınan şifreler ıslak imza gibi hukuki bir nitelik taşımadığı için hekimlerden, şifreyle girerek yazdıkları e-reçetelerin çıktısını alarak imzalamaları istenmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
e-reçete dönemi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN