Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni bir yayılıyor

Dünyada, (ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu) hastalığına benzer belirtilere neden olan yeni ''corona'' ünün bulaştığı kişilerin sayısı 11'e yükseldi.

Giriş Tarihi: 13.2.2013 17:20 Güncelleme Tarihi: 13.2.2013 17:22

İngiliz Halk Sağlığı Koruma Ajansı, ün bulaştığı kişinin İngiltere'de yaşadığını ve virüsü aile bireylerinden kapmış olabileceğini açıkladı. Bu kişinin, virüsün ilk ortaya çıktığı Ortadoğu ülkelerine gitmediği ifade edilirken, hastanede tedavi altına alındığı ifade edildi.

İngiliz Halk Sağlığı Koruma Ajansı'ndan solunum yolları hastalıkları uzmanı John Watson da son vakayla virüsün insandan insana bulaşma özelliği taşıdığını tahmin ettiklerini belirtti.

Virüs, ilk kez geçen yıl Ortadoğu'da tespit edilmiş ve virüs bulaşan kişilerin Katar, Suudi Arabistan, Ürdün ve Pakistan'a gittiği ortaya çıkmıştı. Dünya genelinde, geçen Eylül ayından bu yana corona virüsüne yakalananların sayısı 11'e yükselirken, hastalardan 5'i hayatını kaybetmişti. 2003 yılında daha çok Asya kıtasında görülen kısa süreli ında 800'den fazla kişi hayatını kaybetmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni bir virüs yayılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN