Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Bakanlığı soruları yanıtlayacak

Sağlık Bakanlığı, yarın saat 14.00-16.00 arasında Twitter'da vatandaşların obeziteyle ilgili merak ettiği soruları yanıtlayacak.

Giriş Tarihi: 21.2.2013 17:05 Güncelleme Tarihi: 21.2.2013 17:10
Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Obeziteyle Mücadele Daire Başkanı Doç. Dr. Nazan Yardım, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Endokrinoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Yetkin, Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Baş, Keçiören ve Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Nesibe Andıran'ın yarın saat 14.00-16.00 arasında Twitter'da vatandaşların obeziteyle ilgili merak ettiği soruları yanıtlayacağı belirtildi. Vatandaşların Sağlık Bakanlığı'nın Twitter hesabına "#obezite" yazarak sorularını yöneltebileceği bildirilen açıklamada, "Kimler obez sayılır, obezitenin yol açtığı hastalıklar nelerdir, GDO'lu ürünlerin obeziteyle ilgisi var mıdır, çocuklarda obezite problemi olur mu, obezite uyku problemine yol açar mı, beslenme şeklimiz nasıl olmalı, obezitenin yol açtığı toplumsal sorunlar nelerdir gibi konulara değinilecek olan etkinlikte, hem kişisel hem de toplumsal duyarlılık konusunun üzerinde durulacak" denildi.

Sağlık Bakanlığı'nın sosyal medya hesaplarına "www.facebook.com/saglikbakanligi ve www.twitter.com/saglikbakanligi" adreslerinden ulaşılabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanlığı soruları yanıtlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN