Bakanlıktan sı açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ları çalışmasına ilişkin, 'Diyanet İşleri Başkanlığı ile görüştük. Dinen sakıncası olmadığını söylediler. Yahudi ve Hristiyan cemaati ile de görüşeceğiz' dedi.

Giriş Tarihi: 26.2.2013 11:36

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bakanlığın bağışçı sütlerin depolanacağı ları çalışmasına ilişkin, konunun farklı kesimlerle konuşulacağını belirterek, anne sütü çalışmasında ilkesel olarak adımlar atıldığına dikkat çekti. Farklı kesimlerle konunun bütün detayının konuşulacağını ifade eden Müezzinoğlu, çalışmayla ilgili detayları şu şekilde anlattı:

'Bir annenin yalnızca bir tane süt çocuğu olmalı. Cinsler arası farklılık olmamalı. Anne kız çocuk doğurduysa, yine bir kız çocuğuna süt verebilmeli. Süt verici ve alıcı annenin rızası alınmalı. Süt kardeşliği nüfus kütüğüne geçmeli ve her 5 yılda bir kardeşlere bilgi verilmeli.'

Süt bankaları projesinin tamamlanma aşamasında konunun bütün muhataplarıyla görüşüleceğini söyleyen Müezzinoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı ile görüştüklerini ve dinen bir sakınca olmadığı görüşünü aldıklarını kaydetti. Diğer dini kesimlerin de görüşlerinin alınacağını dile getiren Bakan Müezzinoğlu, 'Yahudi ve Hristiyan cemaatiyle görüşme talebimiz oldu cevap bekliyoruz' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlıktan anne sütü bankası açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN